şükela:  tümü | bugün
  • rezalet puanım 5/10.

"öncelikle yves rocher çalışanları bana karta yapacakları iade için önceden ''143 tl iade aldım '' yazılı bir döküman imzalatmaya çalışıyorlar. ''iyi de almadım ki? neden imzalayım'' dediğimde ''haklarım saklıdır'' vs vs laf uzuyor, neyse imzaladım."

rezalet puanını dibe düşüren yer bu paragraf. imzalamayın arkadaş. hakkınızı teslim almadan bir belgeye imza falan atmayın.
  • ek: ad soyad, iban bilgilerini yazılı olarak verdim, imzayı da ''haklarım saklıdır'' diye attım. böyle olunca almadığım zaten aşikar ortada oluyor. zaten peşine iade yapılmadığına dair yazışmalarımız teminattır gibi bir mail attı müşteri hizmetleri. zaten sorun bu değil, sorun iadeyi ahmete yapacağına mehmete yapıp, bu işi teb bankası çözsün diye savsaklakması oldu. bana biz iadeyi yaptık harcama itirazı yapın dedi. iyi de senin yaptığın transfere ben hangi sıfatla itiraz edeyim? bu mantıksız cevap üzerine süreç ilerlerken gerilim arttı.

okumaya üşenenler için yukarısı özet.

şöyle ki 20 temmuz günü, yves rocher'in satış temsilcisi bir krem tavsiye ediyor. o an alıyorum, çünkü bana ''internetten bilmeden almayın yaşınıza uygun değil'' dedi ben de uygun olan buysa alayım diye düşünüp tavsiye ettiğini aldım, kendi aldığımı da anneme veririm diye düşündüm. olayın sonrasında daha sonra cildiyeye soruyorum ki cildim hassas, o da kullanmamı tavsiye ediyor ve iademi yapıyorum. buraya kadar sorun yok.

öncelikle yves rocher çalışanları bana karta yapacakları iade için önceden ''xxx tl iade aldım '' yazılı bir döküman imzalatmaya çalışıyorlar. ''iyi de almadım ki? neden imzalayım'' dediğimde ''haklarım saklıdır'' yazınca sorun olmuyor diyorlar, vs vs laf uzuyor, neyse imzalıyorum ve müşteri hizmetlerine durumu yazıyorum, yazışmalar teminattır diyor. iadeyi almadığıma kanıt oluşturan mail atıyor.

neyse bugün üzerinden 3 gün geçmiş, ödemeler salı yapılıyor dedikleri için bir bakayım dedim.

ödeme yapıldı dediler, hesabınıza geçicek, bekle bekle bir şey yok. bankaya sordum, bu firmadan iade yapılmamış dedi.

en sonunda dekontdiye kredi kartı iade formu gönderdiler. hal bu ki ben banka kartı ile alışveriş yaptım. üstelik müşteri adı yanlış. soyad aynı ama isim farklı.

ödeme, mail yazışmalarında adım gün gibi ortada olmasına rağmen alakasız bir isme yapılmış ya da bana alakasız birinin dekontu atıldı. soy isim aynı.

ve buna istinaden isim düzeltmesi yapılmıyor.

kısacası insanı yoran, belki rezalet puanı düşük, belki yazarların suçu bende bulacağı (taciz olaylarında, insanların tacizci ile empati yaptığı bir platform burası) bir rezalettir ama buraya yazma sebebim, insanlar yves rocher'dan ürün almadan önce defalarca düşün.

en sevdiğim kozmetik ürünleri markasıydı ve bu kadar yıprattı. bugün ya da pazartesi sorun çözülecek dediler. bekliyorum.
  • yani yves rocher'den çok alışveriş yaparım. sadece cilt bakım ürünleri almıyorum onu da belirteyim. rezalet oradaki çalışanların beyinsizliğinden kaynaklı olmuş. yoksa firma çok iyi. en son çare olarak genel merkeze de yazın. çözüleceğini umuyorum.