şükela:  tümü | bugün
  • yorumsuz olarak paylaşacağım haberdir.

--- spoiler ---

diyarbakır'ın kulp ilçesi karaağaç köyü'ndeki kur'an kursu binasında elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında 6 çocuk yanarak can verdi, 3 çocuk yaralandı.
    --- spoiler ---
  • kuran kurslarının bitikliğini bir kez daha göstermiştir.

lan bu kuran kursları ne biçim yerler? adlarını güzel bir haberle duyamayacak mıyız? ya çocuklara tecavüz, ya yangında ölüm! bir çok pisliğin merkezi. bir kez de ihtiyacı olan birine/kuruma yardım, ağaç dikme vs. haberi duyalım.

gerçi kime diyoruz? islam ne ki, kursu ne olsun?
  • elektrikli soba yüzünden çıktığı söyleniyor. bina da kalorifer sistemi mi yoktu acaba.
  • varsa bile allah'ın 6 çocuğun yanarak ölümüne izin verecek kadar vicdansız bir varlık olduğunu gösteren yangındır.
  • küçücük beyinlerin daha etkili olan karbonmonoksit yüzünden zehirlenmesi/ölmesi durumu. çok acı.
    kuran kursu nedir ya...? kendi dilinde öğret ne olur ki..? o küçücük evlatlarımıza yanıyorum. ama....... off ya.
  • okula gitmesi gereken çocukların kuran kursuna gittiği ve üzerlerine kapıların kilitlendiği, soruşturmada bunun sadece 4+4+4'e uygun olup olmadığının sorulduğu olay. bu cinayet bana nike'ın üzerine fabrika kapılarını kilitlediği için yanarak ölen çocuk işçilerini hatırlatıyor. ve daha vahim olan ise, 1 aralık 2015 asus rezaleti kadar ilgi çekmemiştir. neticede ortadoğuluyuz ve öldürülmek bizim için en sıradan konu.
  • "diyarbakır’ın kulp ilçesine bağlı karaağaç köyünde, kulp ilçe müftülüğü’ne bağlı kuran kursunda dün sabaha karşı çıkan yangında altı çocuk yanarak öldü.

sakın ola, bir köşe yazısında “haber” görmeyi hemen yadırgamayın...
    bugün, silivri cezaevi’nde altıncı günlerini karşılayan can dündar ile erdem gül’ün tutuklanmasının sırrı bu haberde gizlidir..."

kaynak: cumhuriyet
    yazar: çiğdem toker
  • endişeye gerek yok, kuran kursu değilmiş. sadece "iki katlı bina" imiş. ben demiyorum, anadolu ajansı diyor.

ilk tweet: https://twitter.com/…ansi/status/671601331086434304

ikinci tweet: https://twitter.com/…ansi/status/671611934911963136

(silinirse, ekran görüntüleri mevcuttur)
  • (bkz: konya'da çöken öğrenci yurdu)... nda gördüğümüz gibi;

kuran kursu ile ilgisini ancak zorlarsanız araştırırsanız bulabileceğiniz;

şekilde haberleştirilmiş cihan devleti gerçeklerinden...

ölen çocukların canlarını verdiği, facianın yaşandığı kuran kursuna;

kadrolu bir eğitmen dahi atamamış, atayamamış diyanetin başkanının;

tek tek kıldırdığı cenaze namazları ile (sanıyorum) bir nevi ödüllendirilmişler;

veya şerefyab edilmişlerdir...

ve yine sanıyorum diyanet işleri başkanımız;

5 çocuğun cenaze namazını kıldırma vazifesine intikalinin herhangi bir aşamasında;

özel ses sistemli arka koltuğuna kurulduğu merso'sunu bir özel şoföre kullandırarak duhul etmiştir...

ve yine üzülerek görüyorum ki; 6 çocuğun yanarak canlarını vermesi bu ülkede 10 entry etmektedir...