şükela:  tümü | bugün
  • tüsiad'a yaptığı konuşmada fetö ile ilgili olarak aynen şunları söylemiş;

"formatlamış kafayı. bana genelkurmay başkanı anlatıyor. diyor ki ‘albaya bir talimat veriyorum, albaydan çıt yok. adam bir şey söylemiyor gelip… tamam başüstüne falan demiyor.’ merak ediyor niye böyle yaptı diye. gidiyor bir astsubaya, abisi oymuş, amiri daha doğrusu… astsubaydan olur alırsa dönüp ‘peki komutanım yapayım’ diyor. böyle bir anlayış olur mu? bu çok tehlikeli bir örgüttür."

ben mi yanlış anladım yoksa türkiye cumhuriyeti genelkurmay başkanı altlarına söz geçiremiyor mu?
  • 21. yüzyılda bizi yöneten adamlara bak, doğduğum coğrafyaya tüküreyim.
  • valla bir bok anlamadığım konuşmadır.

yanlış anlayacak kadar bile anlayan arkadaşları tebrik ederim. sanırım ben gerizekalıyım.
  • (bkz: türkçe'ye madik attılar)

"tamam başüstüne falan demiyor.’ merak ediyor niye böyle yaptı diye"
    ayy ne tatlı bir genel kurmay başkanı merak ediyor askerciğinin bu disiplinsizliğinin sebebini.
    olum askerde dayak ne zaman kalktı lan.
    "tamam başüstüne falan da demiyorum haa" sonra bi ışık... vs olması gerekmez mi?

askeri lise şart.
  • yani genelkurmay başkanı albaya emir veriyormuş. albay kalkıp gidip astsubaya soruyormuş. neden, çünkü astsubay cemaatte o albayın üstüymüş. astsubay albaya onay verirse, albay genelkurmay başkanının dediğini yapıyormuş. onay vermezse yapmıyormuş.

(bkz: vay amk)
  • anlattığı doğruysa genelkurmay başkanı içerdeki fetö yapılanmasını biliyormuş.

yok hala ben bilmiyordum diyorsa, dilim söylemeye varmıyor ama, ağır mental sorunları var.
  • 20 ocaga kadar dolarin hoplayacagini soylemistir. basbakandan direk yatirim tavsiyesi yani. dolar almayan keriz anlamina da gelir.
  • bunu anlatan ülkenin başbakanı, bunu ona anlatan da ülkenin genelkurmay başkanı. bunu sessizce dinleyenler de ülkenin en önemli işadamları diyeceğim konuşma.
  • genelkurmayda gerçekleşen şu olay doğruysa, ilk sorgulanması gereken hulusi akar dır, yanındaki askere emirlerini yaptıramayıp herşeyi kabullendiyse suçlu kim?..