şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle tırt bir yazarım hoşlanmadığım başlıklara bakınız içinde küfür bırakıp gitme seviyesini pek geçmiyorum genelde. ama bu sefer niyetim kriz tellallığı ya da goygoy değil, ciddi bir durum var, hissediyorum.

hatırlıyorum 2001'de de böyle olduydu. sadece dolar değil, euro, altın, petrol ne varsa roketlemiş durumda, sanırım bugün hem maddi hem de psikolojik eşikler aşıldı ve yabancı sermaye de artık durulmaz buralarda diyerek son noktayı koydu.

markete koşup makarna bakliyat falan stoklayacağım, gerçi para sorunum yok fazla ama hanım becerikli, hanımın eli yatkın, mercimeğin, nohutun amına koyar yeri geldi mi. maksat kriz tadı alalım biraz.

her neyse evet dediğim gibi bence bugün öğleden sonra top patladı, bakalım neler neler olacak.
  • (bkz: makarna almak)
  • sinir krizi mi;? sara krizi mi?
    yazık çok geçmiş olsun efendim.

not: kriz falan yok ehonomimiz eyi dorumda.
  • gerçekten doğru bir tespit olabilir. insanların ve özellikle piyasanın bir seçim/referandum daha, yani belirsizlik ortamı kaldıramayacağını göremediler. üstelik bu defa öyle bir seçim ki normal seçimlere göre çok daha sancılı. zaten tüm piyasa belirsizlik nedeniyle bekleme durumuna geçmişti epeydir. satın almalar, yatırımlar vb erteleniyordu. şimdi bu durum referandum belirsizliği ile birlikte katmerlenecek. zaten bugün borsa ve dövizin hareketi bu yüzden.

bu ateş ancak şu şekilde düşebilir, ocak ayında trump iş başı yapınca ilk iş olarak türkiye ile ilişkileri yumuşatacak, referanduma kadar olan süreçte tansiyonu düşüren, kucaklayıcı mesajlar verilecek, sınır ötesi operasyonlarımız daha fazla kayıp vermeden nihayete kavuşturulacak, ekonomi yönetimi çok güçlü mesajlar verecek ve hatta aksiyonlar alacak. aksi takdirde işimiz zor ötesi.
  • top 14 sene önce patlamıştı dediğim tespittir.