şükela:  tümü | bugün
 • edirne'de başta şehiriçi ve şehirlararası ulaşımdan, sonra da bolca ana yemekhanesi'nin yemeklerinden şikayetçi olan öğrencilerin yaşadığı rezalet.

  olay şöyle gelişiyor:

  balkan yerleşkesi'ndeki bolca ana yemekhanesi, akşam yemeği başlar başlamaz menüsündeki tavuğu bitiriyor. yani 16:30-17:00 arasında yemek eksik. öğrenciler upuzun kuyruk yapıp bekliyorlar. bir süre sonra tavuk şöyle geliyor:

  http://i.hizliresim.com/ynmpn0.jpg
  http://i.hizliresim.com/lzarzj.jpg

  ilk fotoğrafta görüldüğü üzere tavukta leke var. o lekenin kan olup olmadığını bilemeyiz, yemek olarak tavuğun da şakası yoktur. sonuçta şüpheli durum sadece bu değil. ikinci resimde tabi ki etin kıvamı anlaşılmıyor ama bizzat bakmış ve tatmış biri olarak söylemeliyim ki bu mübarek, lastik gibiydi.

  ayrıca öğlen çıkan tavuğun bundan daha beter olduğu söyleniyor. kimi öğrenci şimdiden şikayetlerini hazırlayıp gerekli mercilere başvuracakmış.

  ulaşıma zam, ev kiralarına zam, şehiriçi ve şehirlerarası ulaşımda alternatifsizlik ve bonus olarak git gide kötüleşen yemekler.

  (bkz: öğrenci şehri nedir)

  edit: yemek sunmak üniversitenin zorunluluğudur. 1,25 lira olduğu zamanlar çok daha iyi yemek çıkıyordu. şimdi 1,5 lira veriyoruz ve sonuç malum. üniversite bölümlerinin taban puanlarıyla ne ilgisi olduğunu da anlamadım. "az puanla geldiniz, yiyin çiğ tavuğu, ödeyin sağa sola bir sürü para." yani edepsiz insanlar için şu editi açıp açıklama derdine düşmem bile gereksiz.
 • söz konusu trakya üniversitesi yemekhanesi olduğundan şaşırtmayan rezalet gibi rezalettir. trakya üniversitesi yönetimleri yıllardır bu sorunu bir çözemediler. ihale verdikleri yemek şirketleri hep yamuk çıktı, yönetimler de doğru düzgün denetlemediğinden bu güne kadar böyle gelindi.
 • ulaşımın etus denilen mafyasal adamların tekelinde olmasından tutun da esnaflarının öğrenci sikme peşinde olmasına kadar sorunlu bir halktan oluşur. edirne'yi çok severim ve hala severek okuyorum ama bu insalar başlı başına bir sorun.bir defa etus denilen mafyatik bir şehiriçi ulaşım şirketinden başka bir gidiş seçeneğiniz yok toplu ulaşım için ve bu insanlar istedikleri gibi davranıyolar size karşı. artık soru sormaya korkuyorum gerçekten.
  bunun dışında metro turizmden başka bir istanbula giden firma olmaması da iğrenç.
  nilüfer firmasının edirne'nin havza ilçesinden kalkmaya başlamasıyla artık otogara gittiğinizde sadece yüze attırmalı (bkz: uyuyan yolcunun suratına boşalan metro muavini) firmadan istanbula gidebiliyorsunuz.
  üniversitesinde ise güvenlik görevlileri resmen bir emniyet müdürü edasıyla dolanır,kızların götlerine bakar,tükürür,eğer sol görüşlüyseniz ve bu biliniyorsa size binbir türlü zorluk çıkarır.
  eğitim fakültesine gitmek için 1001 merdiven çıkarsınız ve hayatınıda birçok liseden daha küçük bir okul görünce gerçekten burası mı ? diye şaşırırsınız.
  mühendislik fakültesine gitmek zaten kuzey kutbunu yürüyerek geçmek kadar zor.yolları berbat.
  bakın burdan yetkilere sesleniyorum şu metro turizm ile etus belasından kurtarın ve biraz daha şehre önem verin. şehir öğrenci şehri olmaya çok müsait bakın yapın bunları trakya üniversitesi türkiye de en çok tercih edilen üniversitelerden olmazsa şerefsizim.
 • bazı orospu çocuğu fakirler yesin diye 1 lira yapmışlar yemekhanede, pişmiş tavuğun ne bok olduğunu bilmiyorlar sonra gelip buraya başlık açıyorlar. 1. fotoda kamera ile değil de tost makinasıyla çekmişler fotoğrafı zaten neyle çektilerse onu 5 liraya satsınlar hemen. 2. fotodaki de kan falan değil bildiğin çok pişmiş tavuk. tamam anladık yiyemediklerini de, tavuk ilk defa burada yiyorlar da falan da arkadaşım bu gayet normal. sıra mevzusu ise hergün olan aynı bok. bu kadar açlarsa versinler adres 2 dürüm yollayayım. ayrıca puanları yetmemiş gelmişler afedersin yarrak gibi puanla buralara, sonra konuşuyorlar. rezalet puanım 0/10.
 • 2017'de de değişmemiştir. bugün yediğimiz tavuğu pişirmeden getirseler daha makbule geçerdi. ayrıca yemekler bitiyor, yeni yemeği beklerken de ders saati geliyor aç kalıyoruz. yemeklerin kalitesi ise aşırı kötü