şükela:  tümü | bugün
 • edirne'de başta şehiriçi ve şehirlararası ulaşımdan, sonra da bolca ana yemekhanesi'nin yemeklerinden şikayetçi olan öğrencilerin yaşadığı rezalet.

  olay şöyle gelişiyor:

  balkan yerleşkesi'ndeki bolca ana yemekhanesi, akşam yemeği başlar başlamaz menüsündeki tavuğu bitiriyor. yani 16:30-17:00 arasında yemek eksik. öğrenciler upuzun kuyruk yapıp bekliyorlar. bir süre sonra tavuk şöyle geliyor:

  http://i.hizliresim.com/ynmpn0.jpg
  http://i.hizliresim.com/lzarzj.jpg

  ilk fotoğrafta görüldüğü üzere tavukta leke var. o lekenin kan olup olmadığını bilemeyiz, yemek olarak tavuğun da şakası yoktur. sonuçta şüpheli durum sadece bu değil. ikinci resimde tabi ki etin kıvamı anlaşılmıyor ama bizzat bakmış ve tatmış biri olarak söylemeliyim ki bu mübarek, lastik gibiydi.

  ayrıca öğlen çıkan tavuğun bundan daha beter olduğu söyleniyor. kimi öğrenci şimdiden şikayetlerini hazırlayıp gerekli mercilere başvuracakmış.

  ulaşıma zam, ev kiralarına zam, şehiriçi ve şehirlerarası ulaşımda alternatifsizlik ve bonus olarak git gide kötüleşen yemekler.

  (bkz: öğrenci şehri nedir)

  edit: yemek sunmak üniversitenin zorunluluğudur. 1,25 lira olduğu zamanlar çok daha iyi yemek çıkıyordu. şimdi 1,5 lira veriyoruz ve sonuç malum. üniversite bölümlerinin taban puanlarıyla ne ilgisi olduğunu da anlamadım. "az puanla geldiniz, yiyin çiğ tavuğu, ödeyin sağa sola bir sürü para." yani edepsiz insanlar için şu editi açıp açıklama derdine düşmem bile gereksiz.
 • söz konusu trakya üniversitesi yemekhanesi olduğundan şaşırtmayan rezalet gibi rezalettir. trakya üniversitesi yönetimleri yıllardır bu sorunu bir çözemediler. ihale verdikleri yemek şirketleri hep yamuk çıktı, yönetimler de doğru düzgün denetlemediğinden bu güne kadar böyle gelindi.
 • bazı orospu çocuğu fakirler yesin diye 1 lira yapmışlar yemekhanede, pişmiş tavuğun ne bok olduğunu bilmiyorlar sonra gelip buraya başlık açıyorlar. 1. fotoda kamera ile değil de tost makinasıyla çekmişler fotoğrafı zaten neyle çektilerse onu 5 liraya satsınlar hemen. 2. fotodaki de kan falan değil bildiğin çok pişmiş tavuk. tamam anladık yiyemediklerini de, tavuk ilk defa burada yiyorlar da falan da arkadaşım bu gayet normal. sıra mevzusu ise hergün olan aynı bok. bu kadar açlarsa versinler adres 2 dürüm yollayayım. ayrıca puanları yetmemiş gelmişler afedersin yarrak gibi puanla buralara, sonra konuşuyorlar. rezalet puanım 0/10.