şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ayar değildir o ayar olsa öyle duramazdın)

  var mı şu ortamda iktidara ayar çekecek bir kişi veya kuruluş?
 • türkiye satılmış işadamları derneği haklı da olsa haksızdır.
 • tüsiad'ın bu açıklamaları da zamanında tsk'nın teröre, chp'nin her akp açıklamasına, devletin her saldırıya verdiği tepkilerle aynı nitelikte. maksat kamuoyuna güven vermek.

  bundan birkaç hafta evvel ali koç, türkiye'nin gittiği yol ile ilgili olarak "ya iş olsun, yatırımlar sürsün de gerisi ok" minvalinde bir şeyler söylemişti. tüsiad'ın (burjuvanın, sermayedarın) genel yaklaşımı budur.
 • tüsaid'a sen kimsin demeden önce altına yüzbinlerce çalışanın ve milyonlarca kişilik ailenin işvereni diye imza atmalarında fayda var. her seferinde kalabalıkları arkasına alarak bağırıp çağıranlar, bu işsizlikte daha fazla kişinin ekmeğiyle oynayamaz. yemez
 • (bkz: rte22 şimdi oturumu açtı)

  ohal konusunu sizden öğrenecek değiliz.
  siz kimsinnn! bizim bir allahımız var ondan korkarız bir tek halkımıza hesap veririz.
  benim bir tek yüzüğüm vardı başa geldiğimde...
  +paracıkları da söyle babacığıımmm.
  evet oğlumun da paracıklarına dokunmayın.
 • ya arkadaş bunlar işi halen öğrenememiş. eğer sen tüsiad olarak ohal'in kalkmasını istiyorsan, medyada "ohal çok faydalı devam etmeli" şeklinde açıklamalarda bulunmalısın. senin her dediğini şer olarak gören bir cephe var karşında ve sen ohal bitsin diyerek onların ekmeğine bal sürüyorsun. şimdi yetkili amcalardan birisi akşam çıkar tv'lere "tusiad ohal'in kalkmasını istiyorsa ohal kalkmamalıdır, onlar kendi ceplerini düşünür, gariban halkımızı daha da ezmeye çalışır" der, ohal için halkta taban da oluşturur.

  az yol yordam bilin olm. ne istiyorsanız tersini deyin, yapar bunlar valla. halk da destekler.
 • gavurla aynı anda harekete geçmeme sebebi darbe kalkışması olması olası. yoksa hep aynı anda harekete geçerdi.
 • evet! beklentiler ne yazık ki gerçekleri değiştirmiyor. kendilerini herşeyin üsünde görenler, vazgeçilmez sayanlar ve yine ne yazık ki çözüm ortaya koymaktan çok bahane üretme eğilimindeler. ilginç olan bir diğer husus bu tüsiad başkanlarının açıklamarı hep niye birbirinin kopyası şeklinde hep kendi beklentilerini ortaya koyan milletin beklntilerinden ve gerçeklerinden uzak oluyor. madem memleketi bu kadar çok düşünüyosun neden hep kendi beklentilerinin peşindesin. bir defa da milletin beklentilerini ön plana çıkar çok besili kodamanlar.
 • bu ülkenin devrimini iş adamları yapacak ahhahahahahahha. baktılar halktan bi sikim olacağı yok iş adamları göt yakmaya başlamış. vur tüsiad vur.