şükela:  tümü | bugün
 • "adli tip kurumu'na her ay 650 cocuk istismari olayinin geldigi aciklandi."

  kapak

  ulke olarak geldigimiz nokta bu. yaziklar olsun.
 • ağzından çam ağacı çıkaran bir adli tıp uzmanını gördüğümüz kapaktır.

  ülke kendi kendine bu hale gelmez. ülkeyi bu hale getirenler, onlara inatla oy vermeye devam edenler bu istismarların sorumlusudur. suç-ceza algısının değiştirilmesi, meşrulaştırma, hatta meşrulaştırma için yasa çıkarmaya cesaret edilmiş bir zamandayız.

  bundan 20 yıl önce gazetelerde istismar haberi görülse şaşırılırdı, şimdi istisnasız bir sayfada 2-3 tane taciz, tecavüz, istismar haberi var. insanlar çoğu zaman bu haberleri okumuyor bile. ortaya henüz çıkmamış istismarları saymıyorum bile.
 • toplumdaki yozlaşma ve ahlaki çöküntüye dikkat çekmiştir.
 • herkesin kendi gibi olana, kendisine en çok benzeyene oy vermesine dikkat çekmiştir. çepeçevre yaşadığımız toplum da, hükümeti seçen toplum da, bu toplum. aynı otobüsteyiz, aynı sokaklardayız, aynı maçlardayız, aynı yollardayız, aynı pazarlardayız ve evet içimizdeler. gittikçe alışmaya başladı küçük bir kesim.

  alışma kardeşim. diren, karşısına çık, mücadele et, örgütlen. istismarcıların kılıcı, palası, copu, demir parmaklıkları olabilir. olsun.
 • keşke bu olayların olmasını engelleyecek yetkiye sahip kamu görevlilerinin de midesi böyle kalksa, yetkiyi elinde tutanlar da bu kadar rahatsız olsa dedirtmiştir.
  maalesef yetkili olanlar sadece bu olayların haber yapılmasından rahatsız oluyor.
 • misirda 9 yasindaki cocuklari evlendirmege calisan musluman kardeslere destek vermiyor muyduk dune kadar ulke olarak. sasilacak birsey yok kapakta. memlekette seref bitmis. olan varsa kendi yaninda getirsin.
 • bir ülkede; ekonomi bozulabilir düzeltirsiniz. ordu zayıftır, kuvvetlendirilir. halk açtır işsizdir, iş verilir, imkân sağlanır. hırsızlık çoktur, önlem alınır. terör vardır, savaşılır. asayiş mi yok? sağlanır. çevre kirliliği mi var, mücadele edilir. her şeyin üstesinden gelinebilir.
  ama eğer bir ülkede adlî tıpa her ay 650 çocuk istismarı vakası düşüyorsa böyle bir şey asla düzeltilemez, geri alınamaz, iyi hâle getirilemez. bu ülke son 14 yılda hiçbir olayda bitmemişti aslında. bu olayda bitti ama artık.
  düzeltme: ayrıca 1 aralık 2016 alkol ve sigaraya ötv zammı kadar dikkat çekmemiştir.
 • (bkz: yeşil kusmak)