şükela:  tümü | bugün
  • kara cuma ile ilgilidir.
  • "son zamanlarda sıkça duyduğumuz “kara cuma” ifadesi, müminler olarak hepimizi rahatsız etti. zira bizim inancımızda bütün günler allah’ındır. her günün sabahı, aydınlık bir geleceğe uyanıştır. bir inancın sembolünü hedef alan ve mensuplarını yok sayan böylesi saygısız ifade ve yaklaşımların bizim geleneğimizde yeri yoktur. bir dinin kutsalının çılgınca ve sınırsızca bir tüketim anlayışına alet edilmesi asla kabul edilemez bir durumdur."
  • şüphesiz ki rüşvet kul hakkıdır. rüşvet ile ilişkisi olan bireyler allah katında iflah olmayanlar kervanına katılacsdsdds

şaka şaka kara cuma günahmış.
  • itirazım var.

"ihtiyaçtan fazla mal haramdır, hırsızlıktır. altın ve gümüş, yoksullar üzerinde, hegemonya kurmak için kullanılıyor. infak edilmiyor. mülkte şirk koşuluyor. kırkta bir diye bir şey tutturulmuş gidiyor. komşusu açken tok yatmamak için zengin mahallelerine taşınanlar var. peki sokaktaki açtan, yoksuldan haberiniz var mı? bu dinin klasik fıkıh anlayışı, yeryüzünün sokaklarında aç gezen 1 milyar insan için ne diyor?
    o fıkıh, ömer’i vuranların, ebuzer’i çöle gömenlerin, ali’yi hançerleyenlerin, hüseyin’i susuz bırakanların, medine’yi yağmalayarak 900 sahabe kadına tecavüz edenlerin ve kabe’yi mancınıkla ateşe verenlerin fıkıhıdır.
    o fıkıhtan bir şey çıkmaz. o, zenginlerin, kodamanların, cariye ve köle sahibi olma peşine düşmüşlerin fıkıhıdır. sultanların, harem ağalarının, zindandan imam-ı azam’ın kırbaçtan morarmış cesedini çıkaranların, kırkta bircilerin fıkıhıdır. zaman, ayağa kalkmak zamanıdır. ebu zerr gifari’nin dediği gibi ‘geceyi aç geçirip de kılıcına davranmayanın aklından şüphe ederim."

sözler ihsan eliaçık 'a aittir.
  • konu tabi ki rüşvetin ve hırsızlığın ne kadar büyük bir günah olduğu.

siz de bunu yediniz. olur mu öyle şey!
  • hah, bravo.
    cahil cühelanın kafasını bunlarla doldurun ki her black friday günü geldiğinde dükkan basıp ortalığın a.ına koysunlar.
  • rüşvetin ayyuka çıktığı
    (bkz: zafer çağlayan'a 45-50 milyon euro rüşvet verdim)
    devlet malının yağma edildiği
    (bkz: gerçek değeri 19 milyon usd olan 1 tl'lik hurda)
    şu günlerde, black friday adı verilen alışveriş çılgınlığının, aslında müslümanların kutsal gününe "kara cuma" diyerek, islamı kötülediği anlatılmıştır.

ve şöyle devam etmiştir,
    "kadınıyla erkeğiyle cuma namazında aynı inançla, aynı niyetle, aynı
    ideallerle camilerimizde toplanırız."

malumunuz kuran'a göre kadınların cuma namazı kılması farzdır. lakin camilerimizde kadınların değil cuma'yı kılması, ayrı bir yer ayarlandığını bile görmedim.
  • bana şunu da hatırlatmıştır:https://www.youtube.com/watch?v=dxnyqfa4cl0