şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: çerçevelenip duvara asılası köşe yazıları)

--- spoiler ---

"sülalece malı götürürlerken… sen değil miydin o bakan?
    gariban muhitlerinde kirada otururlarken, saraylara taşınmadılar mı?
    vatandaşa sit’tir derken, kendilerine villa sit’eleri kurmadılar mı?
    senelerdir gözünün önünde olup bitmiyor mu her şey?
    sen değil misin görmek istemeyen, gıkını çıkarmadan seyrederek bakan?
    pırlantanın vergisi sıfırken, tezeğin yüzde 18 değil mi?
    dünyanın en pahalı benzinini kullanmıyor musun?
    senin oğlanın işsizlikten düşüne düşüne saçları ağarmışken, bunların çocukları gemicik filoları kurmadı mı?"

--- spoiler ---

budur
  • yiyor ama calisiyorcularin ve kim yemedikicilerin suratina tokat gibi carpan yazi.
  • bu yazıyı 3. kez falan yazıyor, sadece sonunu değiştirmiş.
    kendisine daha öncedende sordum cevap alamadım, buradan tekrar soruyorum; peki sen ne yapıyorsun yılmaz özdil? toplumun ne yapmasını istiyorsun? de ki bundan sonra akp oy vermeyin, tamam güzel hangi partiye oy verelim?
  • sadece kronolijik olarak olayların sıralandığı ve hiçbir yorum barındırmayan bu tip yazılar bir tek bana mı ilkokul seviyesinde geliyor?

.

"yaz geldi, çiçekler açtı
    arılar hep dolaştı
    arı vız vız vız
    arı vız vız vız diye dolaşır"

.

seni okuyan kesim belli. bunlar artık ezber. bir sokak ağzı "kelime oyunu" yaptın, bitti mi? bu fırsat sana verilmiş, aydınlatsana fikirlerinle milleti "be adam". bu kaçıncı?
  • kendi kendine propaganda yazısı. facebookda ekşide hergün inasanların yazdığı paylaştığı şeyler . akplilere yazmış ama onların okuduğu yok.
    bu insanlar gerici ve oy verdikleri insanlar gerici olduğu sürece sıkıntı yok. zaten kardeşi de biraz çalar bunların babaları da beraber saf tuttuğu esnaf da biraz anasının gözüdür.
    helal olsuncu millete neyi anlatıyorsunuz siz.
    akp suç ortaklığı kurdu bu ülkede. sofraya oturursan yersin. oturmanın da şartları var tabi.
    yurdum insanını en güzel göbeğinden bağlarsın. boynundan değil.
  • boş adamın boş yazısı. hep aynı hikaye. zerre ilerleme yok.
  • bahsedilen bilgilerden biri yanlış. e oldu mu? tek bir google aramasıyla yalanlanabilir bir şeyi yazıyorsun yazdığın diğer şeylerin inanılırlığı noluyor pardon? dünyanın en pahalı benzinini kullanmıyoruz o eskidendi. tl öyle bir değer kaybettiki. benzin bir çok ülkeden ucuz ülkede. genede dünya ortalamasından pahalı denebilir .
    http://www.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/