şükela:  tümü | bugün
  • dh'deki "zaten forumdaki vag'cılar tsı ile şehiriçinde 2 ile 3 lt arası yakıyordu, şimdi çekici sırtında beleşe gezerler." yorumuyla yarmış rezalettir. gülmemek elde değil.
  • dsg arızası o kadar çok ki ısrarla gidip bu markaların araçlarını alıp sonra şikayet başlığı açıyorlar ve bu bana komik geliyor arkadaş... bile bile lades gibi bir şey bu.
  • komik olan nedir anlamadığım durumdur. tüketici bilinci bu işte memleketteki adam 1 aylık araç alıyor bozuluyor muhtemelen satıcı firma işi yokuşa sürecek. millet de dalga geçiyor. neden? sermaye tarafından sikilmek hoşunuza gidiyor sanırım.

edit: kimse markayı savunmuyor amk. siz durduk yere insanların aldığı araçlara sayıp sövüyorsunuz millet de size ne kadar cahil olduğunuzu anlatıyor.

bmw dediğiniz araba hakkında binlerce şikayet bulabiliriz internette.

https://www.sikayetvar.com/…ir-arac-sanziman-hatasi (2 ay)
    https://www.sikayetvar.com/…/bmw-sanziman-fiyaskosu (7 ay)
    https://www.sikayetvar.com/…ya-diferansiyel-arizasi (1 ay)

problem bu araçlarda kronik ya da değil bu kadar arıza olması değil. asıl problem bi kere bu araçların türkiye'de bu kadar pahalı olması. o devletin suçu. buna ek olarak yine bu araçların satışını yapan yerli firmaların serviste hep işi yokuşa sürüp müşteriyi öpmesi. yani sen wv alan adama "mal o kadar para verilir mi o arabaya" dersen ben de sana; sen dön kendine bak derim. senin tonla para verdiğin ya da vermediğin aracın da en az bunlar kadar boktan. o yüzden millete gülene kadar açın kendinize gülün.

edit1: bu kafaya da karşıyım. arkadaş ironi mi yapmış bilmiyorum ama otomatik aracı böyle kullanacağına manuel al kendini hiç üzme.
    (bkz: #97539325)
  • (bkz: #97528917)

bmw'nin zf ve mercedes'in g-tronic tork konvertörlü geleneksel otomatik sanzimanlarinda bu arizanin görülmemesinin sebebi, dsg'nin cok satmasi degil, polo 1.0 tsi'dan fazlasina konmamasi gereken, 250nm maximum tork dayanimi olan dq200 kuru kavrama sanzimani 250nm veren 1.5 tonluk passat'da israrla kullanilmasidir.

adam kuru kavramali ,cift kavrama sanzimanla, yüz yillik teknoloji olan tork konvertörlü otomatik sanzimani kiyasliyor akil alir gibi degil.

ben x senedir kullaniyorum, bendekinde bir sey yok diye kendini rahatlatan süper zekalari da internetten dört islem, olasilik konularini tekrar ögrenmeye davet ediyorum.

aglama dsg'ci, iyi bir cocuk olursan iyi niyet garantisini dahi görebilirsin.

ekleme:

aslinda teknoloji ve sürüs keyfi olarak devrim niteliginde bir bulus olmasina ragmen, vw'nin maliyet azaltma fetisi sayesinde, dayaniksiz kuru kavramalari 1.5 tonluk ve güclü motorlu arabalarda millete kaktirmasi sebebiyle, cift kavrama sanziman bütün dünyada tüketicilerin gözünde dayaniksizlikla özdeslesti.

adamlar bes yil icinde, 1980'ler ve 90'larda porsche'nin le mans'i tek basina domine etmesinde kilit rol oynayan teknolojinin imajinin icine ettiler resmen.

(bkz: pdk)
    (bkz: porsche 956)

vw sagolsun bütün dünya'da cift kavrama sanziman denen güzelligin imajini o kadar düstü ki, ford, volvo, bmw, mercedes*, ferrari gibi firmalar, müsterilerini ürkütmemek icin yeni ve yaratici isimler takiyor mevcut cift kavrama sanzimanlarina.
  • bana göre asıl komik olan bir passatın yolda bırakması değil, bir passatın 328 bin tl olması. daha komiği ise 328 bin tlye zibilyon tane arabanın içinde gidip passat almış olması.
  • kadın halimle ben bile volkswagenlerin neredeyse kronikleşmiş dsg arızasından haberdarken, ısrarla bu markadan şaşmayanları gerçekten anlamak zor.
  • yarak gibi markanın yarak gibi modelini yarak gibi fiyatlara alan yarak kafalılara müstehaktır.
  • para verip mağdur olan tüketiciyle değil, kendisini 3 büyükle bir tutup araçlarına onlarla aynı seviyede fiyat çeken vw ile ve onun cemaat mensubu gibi kör kütük savunucularıyla dalga geçiliyor.

allah aşkına biriniz de bmw'nin zf şanzımanında, mercedes'in g-tronicinde böyle bir rezalet gördünüz mü? ulan bir markanın modellerinin bu kadar fazla sayıda şanzımanı böyle arıza verir mi? arkadaşım geçen sene bi golf aldı 40 bine, 3 ay sonra dsg cortladı 8 bin liraya yaptırdı. böyle bir markayı ve şanzımanı kör kütük savunmak nasıl bir mantıktır aklım almıyor.

edit: bak bak bir de algı yapıyorlar. sanki dsg'li araç kadar zf'li varmış piyasada da o kadar arıza yapacakmış. ben onu mu diyorum arkadaşım? bana 1 ay önce alınıp şanzımanı arıza vermiş zf'li 1 tane bmw göster, ben de tamam eyvallah diyeyim.

biri de premiumun fiyatlarından haberiniz yok galiba demiş. 323 bine alınmış passat mı, aynı fiyata bmw 320i veya mercedes c200 mü alırsınız diyeyim o zaman? bak benzinine dizeline, donanımına hiç girmedim bile. isterse passat en dolusu diğerleri en boşu olsun.
  • kapısı tok mu?
  • ama 2015'ten sonraki dsg'lerde sorun oluşmamaktahahahahahaha.

dsg kadar boktan bir şanzıman görmedim. klasik tork konvertörlü şanzımanın gözünü seveyim. evet yakıt sarfiyatını artırıyor ama en azından çift kavrama yarı otomatiklerin yanında taş gibi evladiyelik bir şanzıman türü.