şükela:  tümü | bugün
  • devleti örnek alan günümüz işletmelerinin uyguladığı fiyat politikasının özetidir.

marketlerde 8 lira olan bomonti filtresiz, 25 tl gibi fiyatlara satılmaya başlanmıştır.
    votka, viski, tekila gibi yüksek alkollü içki fiyatlarına değinmiyorum bile.

tanım: düşene bir tekmede işletmelerin vurmasıdır.
  • (bkz: 4 temmuz 2018 büyük alkol boykotu)
    mekanlara da gitmiyoruz. surada 1 ay sabredin. gitmeyin... bir sey degisecekse sureci degistireceksin...
  • bir kısmı mekanın işletmesine (alet, eşya, tabak çanak bardak falan) gider.
    bir kısmı çalışanlara gider.
    bir kısmı vergilere, izinlere gider.
    bir kısmı mafya falan gider.

kalan varsa kardır.
  • hani böyle gitmişken bana da 2 tane alıver diyen tipler vardır ya o parayı vermeyeceğini bilirsin ama yinede alırsın devlet şu an tam o modda
  • 0 km araba mı alacaksın devlet baba hemen “hop 1 tane de bana al” diyor, hatta bazen alacağın araba karşılığı senden 2 araba istiyor.

marketten bira alacaksın devlet baba hemen “hooop afiyet olsun 2 bira da bana al” diyor.

yetmiyor, elini yüzünü yıkarken suyu açtığında “naaydııın benim elimi yüzümü de yıka” diyor.

patronun maaşını yatırırken devlet baba yine karşına çıkıyor, “gelir vergisi isterim” diyor.

sinemaya tiyatroya gidiyorsun, tam bilet alacaksın yine o devlet baba geliyor ve “iyi eğlenceler gençler, nerede benim eğlence vergim” diyor.

peki bunun karşılığı devlet baba bize ne veriyor?
    sağlık hizmeti desen yok, eğitim desen imam hatipe talim.

bu ne lan.