şükela:  tümü | bugün
  • saçma gelen düşünce, olasılık.

ama imkansız mı?

artık bunun imkansız olmağını bitcoin ne amk ne saçma şey diyenler bile biliyor, aklından geçiriyor.

sözlüğün ilk entry'sinde 6 sene önce 6 usd olan bu sanal kripto paranın 2017'de 4400 usd olacağı zamanında söylense büyük ihtimal dalga geçilirdi.

bitcoin öğrenildikçe, piyasa hacmi arttıkça, yatırım yapan çoğaldıkça fiyatı artmaya devam edecektir.

özellikle 2017'den sonra insanlar bu kripto paranın gücünün farkına varıp durdurulamaz olduğunu anlayınca piyasaya dahil olmaya başladı.

şahsen 2025-2030 arası 1 bitcoin 100.000 usd olursa ben şaşırmam. çünkü gidişat oraya doğru.
  • bitcoin'in logarithmic chart'ina gore 2019 sonunda 1 bitcoin $50,000, 2021 sonundaysa $500,000 dolar oluyor.

tabii 2021'e kadar kim ole kim kala ama 1 bitcoin'in 100.000 dolar olmasi oyle surpriz filan degil, zaten beklenen bir durum.

pesinen edit: bitcoin 100 bin dolar olacak demiyorum yanlis anlasilmasin. demek istedigim sey su, uzun donemli grafiklere bakinca zaten 100 bin dolarin da cok daha ustune cikacagi ongoruluyor. gerceklesir veya gerceklesmez ama bir gun 100 bin dolar olursa kimse surpriz olmus gibi davranmasin :)
  • başlık açıldığı 3 ay önce 4400 usd olan 1 bitcoin şu an 8000 usd olmuş yani beklenenden de hızlı yükseliyor.

100.000 usd olur mu olmaz mi bilmem ama yatirim yapmayan herkes kafasını duvarlara vuruyor çevremde.

daha bi kaç ay önce 1 tanesinin değeri 10.000 tl iken tren kaçtı deniyordu şimdi 30.000 tl olmuş.

valla 3 ayda bir enty girip güncelleyeceğim rakamı bakalım gelecek ne gösterecek.
  • sanırım olacak olandır.
  • zamanında knight online oyunu için gold bar aldığımız bazı sitelerde satılırdı, bu ne lan deyip geçerdik. aldığım gold bar yerine bitcoin almış olsaydım milyonerdim.
  • yaza gormemiz muhtemeldir. logoritmik bir artis var. yerimizi alalim.
  • hep 50 liralık aldığım için beni ilgilendirmeyen durumdur.
  • olmayacak diyenlere iyi güldüğüm durumdur. geçen sene 10 bin dolar olacağına da kimse inanmıyordu.
  • başlığın açıldığı tarihte (16.08.2017) 1 bitcoin 4400 usd olarak belirtilmiş daha 4 ay geçmemiş üzerinden.

19.11.2017'de 8000 usd olunca bi hatırlatma girilmiş.

bugün yani 7.12.2017'de 1 bitcoin 16.500 usd civarında.

maşallah diyelim.

100.000 usd olur mu bilinmez ama beklenenden hızlı yol aldığı ve herkesin hayretler içerisinde takip ettiği kesin.

yatırım yapmayan herkes ağlıyor şu an. yatırım yapanlar ise(kendim de dahil) neden daha fazla yatırım yapmadım diye ağlıyor!