• devleti o, kurmuştur ;ve milletine o yön vermiştir.
    olmayan imkanlardan uygar ve saygın bir devlet yaratmış
    osmanlının tarihe karışmasını , bugünkülerin bayıldığı
    saraylarının, övünne övüne bir hal oldukları istanbul'un,camilerinin
    değerlerinin yağmalanmasını önlemiştir.
    ve kuralları da çok uzun istişarelerden ve incelemelerden sonra
    o belirlemişlerdir.
    böyle başkaları daha kolay seçim kazanmak,
    safları sıklaştırmak, gibi ülkenin değil,kendi
    iyiliği için değiştirmeye kalksa da asla değişmez.

deniz, doldurulan topraklarını hep geri alır.
  • hem teorik hem de pratik olarak mustafa kemal atatürk'tür.

rte diyenler olmuş, hadi okuma yazmanız yok binaliden biliyoruz, sayı saymayı da mı bilmiyorsunuz arkadaş.

"o" değil "ben" birinciyim demekle olmaz o iş. kimin birinci olduğuna insanlar, matematik bilimi ve tarih karar verir.

tarih bu gün "ben birinciyim, hep birinciyim" diyen adamı nasıl kaydedecek çok değil 10 yıl sonra göreceğiz.
  • osmanlı'nın o'sunu bilmeyen insanların, bir osmanlı subayına güle güle deme cürreti gösterip bir de aynı has osmanlı çocuğuna osmanlı torunları döndü gibi zırva laflar ediyor olması kadar cahilce bir durum olamaz.

ayrıca açılan başlığı yiyeyim. neyin birinci cumhurbaşkanı? türkiye cumhuriyeti'nin. o zaman tamlamanın tamamı "türkiye cumhuriyeti birinci cumhurbaşkanı mustafa kemal atatürk" oluyor. - ayrıca ne diye böyle bir başlık açıyorsunuz ki? bu geri zekalılar daha cumhurbaşkanı ile devlet başkanını farklı şey zannediyorlar zaten. o kadar embesiller ki oy verdikleri dizgede cumhurbaşkanı değil başkan olduğunu düşünüyorlar.

salakla salak olmayın. bu ağzından salya akan, dil bilmez yordam bilmez tipler fatih'in torunları değiller; referandum ile yaptıkları şeyin de farkında değiller. geçen bu mallardan birinin türkler için ezelden beri başkanlıkla yönetilen bir halk olduğunu iddia ettiğini gördüm, öyle bir yalan dolan peşinde gidiyorlar. bildiğiniz gibi değil durum. o yüzden bu salakların seviyesine inmeyin. halk malk değil bunlar, bir avuç tribalist zavallı sadece.
  • bazı öküzler hala rte ile karşılaştırmaya çalışıyor.
    adam diplomasız la, diplomasız.
    kendisi türkiye cumhuriyeti anayasasına aykırı bir şekilde o önemli koltuğu cebren ve hile ile zaptetti ve zaptediyor. ne yeni sistemi? isterse oyların yüzde 120 sini alsın, ka-nun-suz.
  • türkiye cumhuriyeti tarihinin en önemli hakikatlerinden biri. diğerlerinden biri de tabii ki cumhuriyetin ilanıdır.
  • özellikle belirtilmesi gereken bir şey değildir.

atatürk olmasa cumhurbaşkanı olamazdı kimse..
  • kurtarıcımız
    atamız
  • türkiye cumhuriyeti'nin objektif olarak 1. ve gelmis geçmiş en iyi cumhurbaşkanıdır.
hesabın var mı? giriş yap