3461 entry daha
  • katılma nöbeti.
    anne babalar için değil bir dakika 15 saniye bile bir ömür gibi geçer. çocuk ağlarken katılır, nefes alamaz, önce kızarır sonra morarmaya başlar. nefes alsın diye kucağınıza alırsınız, sarsarsınız, ağzına doğru üflersiniz ama o nefes bir türlü alınmaz ya! ömür biter. ilk yaşadığımda kızım ölüyor sandım. bağırdım, ağladım, çırpındım. sonra kısacık bir ıh duydum. başı omzuma düştü ve küçücük nefesini yeniden hissettim. donra sonra öğrenmeye başladık beyaz tenli ve demir eksikliği olan bebeklerde olabiliyormuş. büyüdükçe geçiyormuş. dik tutmak gerekirmiş falan. ama çok uzun yıllar gibi gelen o 1 dakika yok mu!
  • gunledir uyumadigim hemen her an. bugün ise nefes almanın ağırlığı altında geçen her saniye..
  • artık kroniklesen, ne fizik tedavinin ne de kortizonlu iğnelerin fayda etmedigi topuk dikeni için uygulanan eswt tedavisi.
    "allah'ım sana geliyorum" ve "anam anam" nidaları eşliğinde bırak bir dakikanin her saniyenin yıl gibi geldiği, o paralı eziyet.
    düşman başına, bile diyemiyorum.
    öyle bir geçmez zaman ki ...
  • trafikte geçen 1 dakika benim için 1 saat gibi geçiyor
  • trafik kazası yapıldığı andır.

o saniyeler dakika gibi geçiyor.
  • ofisteki her 1 dakika 1 saat gibi geliyor uzun zamandır.
  • belki de sevgili tarafından sevilmediğinin anlaşıldığı an.
  • zaman izafidir. herkese ayrı akar zaman. oysa hep aynı döngüde olması gerekir ama hissettiğin zaman ile saat bazındaki zaman aynı değildir. keyfi bir iş yaparken akar geçer su gibi, zoraki veya zor bir şeyde asla akmaz o zaman.

benim örneğim paydos saatinin son 3-5 dk.sı, asla geçmez, yıllar gibi gelir o an. hele birde saate bakarsan, durur gitmez.
  • tarih öncesi çağlardan kalmış hw. ile dolu bir sistemin stop'tan run konumuna geçişini beklemek.
11 entry daha
hesabın var mı? giriş yap