şükela:  tümü | bugün
  • efes’in uluslararası tescil de aldığı yeni üretim metoduymuş. anladığım kadarıyla bir değil iki farklı kazanda uzun uzun dinlendiriyorlar adına da o yüzden +1 diyorlar. bu dinlendirme de hammaddelerin lezzete daha çok geçmesini sağlıyormuş.
  • dün gece denediğim, gelip başlık açayım derken çoktan açılmış olduğunu gördüğüm yeni üretim tekniği. tekel ilk deneyenlerdensin falan diyordu bir de. neyse, yukarıdaki yazarın dediği gibi üretim yöntemlerini değiştirmişler. ne yaptıklarını tam anlamasam da ilk kez +1 dinlenmiş biralarını daha doğrusu efes pilsen’i denedim. tadını değiştirmişler ama lezzetli diyebiliriz. kolay içimli olmuş. kolay içim yeni teknikten mi geliyor bilmemekle beraber, ben severim kolay içimi, yorulmadan arka arkaya içilebilir gibi.
  • artı 1 dinlendirme dedikleri tekniği açıkladıkları bir haber yayınlamışlar. merak etmedim desem yalan olur, memlekete gidince deneriz artık.
  • hem pilsen’i hem malt’ı denedim. +1 tekniği ve herkules şerbetçiotunun da dahil olması biraların tadını inanılmaz güzelleştirmiş. şiddetle tavsiye edilir.
  • efes pilsen'in geleneksel etiket ve tat değiştirme durumu. genelde 2 yılda bir etiketle, şişeyle, kutuyla oynayıp pazar payı almaya çalışırlar 2010 yılından beri dayak yedikleri tuborgtan
  • efes malt'in tadini boka çevirmiş teknik. 1 yudum aldim midem bulandi.
  • yukarıda söylenenin aksine efes malt'ın tadı +1 dinlendirme ile efsane olmuştur bana göre. iyi gidiyor ş*refsiz. efes pilsen'i deneyince onu da yazacağım.
  • öncelikle kutu tasarımı çok güzel olmuş biradır eski kutusuna benzemekle birlikte yenilikçi desen punto ve renklendirme ile tasarım anlamında +1 imi veriyorum

içim olarak ise ilk izlenimlerim biraz daha rahat içimli fakat yine de güçlü bitişli diyebiliriz. carlsberg ve miller esintileri veriyor fakat içim anlamında fakat tamamen farklı bir tad.

kalıcı olup olmayacağı zamanla tada alışıp alışmamayla bağlantılı olacaktır
  • şişe olan malt +1, bir dönemi kasıp kavuran efes pastörsüze abi dedirtir. fiyat performans ile bu yazın en harika birası. ne olur bozulmasın tadı