şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle kutu tasarımı çok güzel olmuş biradır eski kutusuna benzemekle birlikte yenilikçi desen punto ve renklendirme ile tasarım anlamında +1 imi veriyorum

içim olarak ise ilk izlenimlerim biraz daha rahat içimli fakat yine de güçlü bitişli diyebiliriz. carlsberg ve miller esintileri veriyor fakat içim anlamında fakat tamamen farklı bir tad.

kalıcı olup olmayacağı zamanla tada alışıp alışmamayla bağlantılı olacaktır
  • şişe olan malt +1, bir dönemi kasıp kavuran efes pastörsüze abi dedirtir. fiyat performans ile bu yazın en harika birası. ne olur bozulmasın tadı
  • bugüne kadar bir sürü bira denemiş biri olarak bayaaa beğendim. ciddi söylüyorum bu seri piyasadayken deneyin.

açık söyleyeyim genel olarak efes biraları hep kötüleyen biriyimdir. bu efes pastörsüz'den bile iyi. hatta ve hatta yaygın bulunabilecek heineken ve carlsberg'ten bile daha yumuşak içimli. yumulun.

edit: 2.kez içtim ve sonuç aynı. inanılmaz yumuşak içimi ve lezzeti var.
  • efesin artık yeniliğe gitmesi şarttı zira tuborg ve kendi markaları olan bomonti gibi seçenekler yılların efes birasını tokatlıyorlar, ezip en son seçenek haline getirmişlerdi. efeste bir defa tüm tadım lezzet notlarını bir kenara bırakalım bardağın-şişenin dibi içilmiyor bunu o kadar çok bira deneyen bir kişi olarak merak ediyorum sadece efes yaşatıyor bana bunu her neyse koray anar bey vizyon sahibi yenilikçi bir kişi sanırım şahsen tanımıyorum ancak bu inovasyonu efese katmakta baş sorumlu kendisi yolu açık olsun yaptığı iş ve kararlar doğru yönde. tadım olarak yudumunuzu yuttuktan sonra şerbetçiotunun tadı ağızda kalıyor daha yumuşak bir içim sunuyor ve bardağın sonunu getirebildim ben beğendim. üretim tekniğinde ise süreci artı olarak uzattık diyorlar, aynı tank içindemi yoksa ayrı bir tankamı aktarılıyor nasıl bir dinlendirme süreci işleniyor bu biraz meçhul ancak olmuş tebrikler.
  • türkiye'de ilk icenlerden biri olarak söylüyorum gönül rahatlığıyla icebilirsiniz. şu an açık ara türkiye piyasasinin en iyisi. pastorsuz güzel tadına rağmen baş ağrısı yapardi arti bir de bu sorun da çözülmüş. yalniz mavi gri olanı içmeye dikkat edin. sarı olan dandik.
  • sonunda deneme şansı buldum. uzun süredir sadece alman birası içiyorum ve bu referansla gönül rahatlığıyla söylüyorum ki çok çok güzel olmuş. yapanların ellerine sağlık.
  • yukarıda söylenenin aksine efes malt'ın tadı +1 dinlendirme ile efsane olmuştur bana göre. iyi gidiyor ş*refsiz. efes pilsen'i deneyince onu da yazacağım.
  • efes pilsenin tadını efsane yapmış teknik. şişeyi açtığınız anda burna gelen koku güzel bir bira içeceğinizi söylüyor zaten.
  • efes’in uluslararası tescil de aldığı yeni üretim metoduymuş. anladığım kadarıyla bir değil iki farklı kazanda uzun uzun dinlendiriyorlar adına da o yüzden +1 diyorlar. bu dinlendirme de hammaddelerin lezzete daha çok geçmesini sağlıyormuş.
  • hem pilsen’i hem malt’ı denedim. +1 tekniği ve herkules şerbetçiotunun da dahil olması biraların tadını inanılmaz güzelleştirmiş. şiddetle tavsiye edilir.