şükela:  tümü | bugün
  • sayın cumhurbaşkanı'nın beyanatı;

kaynak

*

cb: bugün döviz 3 kuruş yükseldi, yakıt 2 kuruş yükseldi diye karalar bağlayanlar ancak 15-20 yıl öncesinin türkiye'sini bilmeyenlerdir. herşeyi konuşuyorsunuz da 1 doların 7500 lira olduğu günleri neden konuşmuyorsunuz

*

suç yine bizim oldu.
  • 750 bin tl'ydi sayın cb
  • 7500'den altı sıfır atsanıza bakayım ne oluyor?
  • konuşalım amk, noluyor konuşunca? şimdiki dolar mı inecek?

aha konuşuyorum, 1 dolar 7500 tl imiş at bakalım 6 sıfır, naptı 0,0075 ytl.

eee konuştuk amk, bir kuruş etmiyor? şimdiki durum daha vahim, hatta çomar beyni algılamaz büyük ihtimalle şimdiki durumu eski tl üzerinden hesaplayalım.

1 dolar 3.900.000 tl ediyor? hadi bunu da konuşalım mı? bakalım 2001 senesinde dolar ne kadar olmuş:

merkez bankası doları 689 bin liradan 964 bin liraya çıkardı. faizler yüzde 5 bin 200'e inerken, borsa gün içinde önce yoğun satışlarla yılın en düşük seviyesi olan 6.796'ya geriledi, ardından toparlanarak 7.890 puana yükseldi.

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/…001/borsadoviz2001.html

görüldüğü üzere şu anda 2001 krizinden çok daha kötü durumdayız. konuşalım bence de ama benim bu aklıma gelen neden muhalefetin aklına gelemiyor o daha garip...
  • 2013 yılında 2018 yılı için dolar tahmininiz 1.97 tl olduğu için sesimiz gür çıkıyor sayın cumhurbaşkanı. sayısal oyunlarla kafa karışıklığı yaratmayın. suni bir şişkinlik de değil 2008 den beri yatırımcısını hep güldürdü dolar. ayrıca her geçen gün cumhuriyet tarihinin rekorunu kırıyor dolar. ister 6 sıfır ekleyerek eskileri hesaplayın, ister a haber gibi 0.25 dolar ile tl yi karşılaştırın tl deki değer kaybı durmuyor
  • sn. cumhurbaşkanı burada "bakın, devlet büyüklerimize yasar kasa atmak yerine konuşsaydınız çok daha kaliteli bi eylem olurdu. neden sn. ecevit'e yasar kasa attınız?" demek istemektedir. diğer türlü düşünen dkpchpkklıdır.
  • ne dese hunharca alkışlayacak kitle tarafından yine çılgınlar gibi alkışlanacak sözlerdir.

üstad 15 - 20 yıl demiş, açtım baktım 2001 aralık ayında asgari ücret de 222.000.750 liraymış.
    iyi lan milyonermişsiniz aslında amk.
  • altı sıfırı unutan cb söylemi :)