şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle dolar 2.23.
  • eskiden olsa çok üzülürdüm, yok kesinlikle olmamalı derdim ama şimdi sikimde değil inşallah tez zamanda 5 lirayı bulur. sebebi neydi ki diye soranında amk. oy verirken düşünecektiniz beyler. ben vermedim bir şekilde de kıvırırım herhalde. (2001 krizini ağır bir şekilde atlatmış biri olarak) açlıktan nefesi kokup, bunlara oy verenlere müstehaktır.
  • bugün saat 13,00 civarında 2.20 civarında bozdurduğum için zarar ettiğimi öğrendiğim olay.
  • "ben bu doları tanımıyorum. dolar dış güçlerin oyunudur. biz kendi dolarımızı yapacağız. dolar lobisi işbaşında. paralelciler, geziciler dolar çekti" tarzında, yetkililerden acil bir açıklama beklentisi doğurur.
  • maasini dolar alan arkadaslarin dassagini sizlatan sevinc.
  • 2015 sonunda en karamsar - kimine göre iyimser - tablo. wsj ve bloomberg'in duyurduğu, dünyanın kontrolünü elinden bulunduran 10 yatırım ve banka grubunun tahmini idi. şu anda euro/usd 1.1'in altına inecek gibi. yunanistan'da sol partinin mutlak zaferi, avrupa'da, son dönemde abd ve fransa politikalarına kendini kaptıran merkel muhtemelen önümüzdeki dönem, rusya-abd soğuk savaşında rusya yanlısı tavır sergileyecek.

işte bunları anlatırken, ekonomimiz çoh iyi çok şükür diye ortalıkta gezinenler, ihracatımız artıyor diye yansıtacak. tabi ihracatın başı çektiği otomotiv sektörü, alayı ile euro üzerinden ticareti gerçekleştirdiği için 2015'te arka arkaya ihracatta eksi büyümeleri bekliyoruz. türkiye'nin euro getirisi olan otomotiv ve turizm sektörü, şimdiden kara kara düşündürmekte. öyle ki düşünün, koskoca kültür ve turizm bakanlığınız, padişahınız abd yanlısı iken rusya'ya, ne olur yazın ülkemize gelin vallahi billahi her şey dahil tam pansiyon 10 euro olacak demek için gidecek.

ayrıca fakir olduğum için kendim değerlendiremiyorum, ama parası olan suser'ların dolar alması için hala geç değil. plasem british pound ve kuveyt dinarı.
  • inşallah gerçekleşmez ama en kötü ihtimal olacak olandır.
    not: 3tl'yi bile bulursa şaşmamak lazım diyenler bile var!
  • bugün 2.41 i görüp ucunu tutacağı parite.