şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ... dedi 4 ceyrek altina bir ay calisip "koyduk mu" diye dugun alayi yapan sigir.

edit: sigir kacinca grup yoneticisi olmusum.
  • ederi 1 paket makarna olan geri zekalının dış güçler diye ağladığı başlık.
  • cacık tarifi için malzemeler
    2 su bardağı yoğurt
    1 su bardağı soğuk su
    4 adet büyükçe salatalık
    2 diş sarımsak
    bir tutam dereotu (isteğe bağlı)
    tuz, nane, zeytinyağı

cacık tarifi yapılışı
    salatalıkların kabukları soyulur.
    bir kap içine rendelenir.
    yoğurt ve soğuk su bir tel karıştırıcı ile çırpılır.
    yoğurda dövülmüş sarımsak ve salatalıklar eklenerek karıştırılır.
    isteğe bağlı olarak ince kıyılmış dereotu eklenerek karıştırılır.
    tuz ve nane ilave edilir.
    servis kaselerine alınır.
    üzerine zeytinyağı, kuru nane eklenir.
    servise hazır, afiyet olsun.
  • 1 bardak su tarifi veriyorum

malzemeler
    1 bardak su
    1 bardak

yapılışı

1 bardak suyu bir bardağa boşaltın, afiyet olsun.
  • rahat ya nickli arkadaşın affına sığınarak yazısını paylaşıyorum.

9 ağustos 2018 dolar kuru
    aynı gemideyiz edebiyatı yapan ne kadar gerizekalı varsa ta anasının amcığına kadar yolu var. 16 senedir yiyip yutarken, paraları kutulara doldururken, altına range roverları çekerken, her yaz muğla, fethiye, didim, çeşme gezerken, kışın uludağ, palandöken, kartepede çok affedersin götünü gezdirirken aynı gemideyiz diyen yok şimdi elde ettiği kardan zarar edecek diye "ımı ıynı gimidiyiz" diye ağlaşan ne kadar sikişik varsa çıktı yere kadar yolu var.

be amına kodumunun evlatları, biz demedik mi "bakın parayı inşaata gömüyorsunuz bu sıcak para gelir geçer şeker fabrikalarını içinde bulunan şeker fiyatına satmayın yazıktır günahtır, osmangazi köprüsü hizmet değil adeta vatandaşı sağmak için yapılan bi yapı geçsen de geçmesen de her gün cebinden onun parasını ödüyorsun" dedik. bu aynı gemide olan sikik orospu evlatları o zaman bize "vatan hayını hayyıııınnnn! fetöcü! din düşmanı" diye bizi yaftalamadı mı? erdoğan çıkıp "hayır oyu verenler teröristtir" demedi mi? evet ak rengi hayır bok rengi demedi mi? demedi desen lan yavşak! bunların hepsini yapmadık bunu demedik bunlar hiç olmadı desene? dedik bakın ithalatla olmaz bu işler. ordan burdan hayvan getirmekle et fiyatı düşmez bunlar saman alevi yarın eti 100 liradan yeriz şu an et 75-80 lira dedik. tarım ve hayvancılık bakanı fakıbaba ne dedi? çok da şeyimde değil benim eşim 30 lira et alıyor demedi lan sokuk?

aynı gemide falan değiliz. ben acımdan ölmem arkadaşım. giderim köyüme en kötü kuru ekmek yerim, soğan yerim(soğanın kilosu 6 lira olunca da dış güçler soğanları saklatıyor dediniz) ama öyle ama böyle yokluğu bilirim ben. sen amına kodumunun evladı altındaki range rover'a benzin alamayacak duruma geldiğinde, orada burada yemek yerken story atamayacağın zaman geldiğinde, ramazanda 1500 çeşitlik iftar sofrasında değil de 1 çorba 1 makarna olan sofraya oturduğun zamanlar geldiğinde, öyle 2 tane tesettür giyim parçası alıp bi asgari ücret ödediğin değil de pazardan 20 liraya bluz alacağın zamanlar geldiğinde sana koymuyorsa bana hiç koymaz dert etme.

sen jetten inip eşeğe bile binemeyeceksin. ben zaten yerde olduğum için zoruma giden bi şey yok. siz 16 senedir hayvan gibi yediniz, içtiniz, semirdiniz. semirdikçe ukala oldunuz. ukala oldukça vahşileştiniz. (bkz: görüyorum ki çaresizliği tatmamışsınız hayatınızda) eskiden iyi kötü yine bi hukuk sistemimiz vardı onun da anasını siktiniz tek adamın emrine bağlattınız. varsa yoksa reyiz ondan başkası olamaz diye bi götünüz siktirmediniz adama. şimdi kalkıp aynı gemideyiz diyorsunuz. o geminin de o geminin kaptanının da o geminin motorlarını çalıştıran makinecinin de çarkçıbaşının da ta çıktığı yere kadar yolu var. ben ölürsem mutsuz ölmem. zaten hayatım boktandı öldüm gittim derim. ha sen ölürsen "biz de mi öldük biz ama ak partiliydik. bize bi ayrıcalık yok mu?"* diye sorarsın öteki dünyada.

o yüzden canınız cehenneme. ananızın amına kadar yolunuz var. siz benim çocuklarımın geleceğini 16 senede çatır çatır yediniz. kıçımızı yırttık yapmayın etmeyin diye "terörist" dediniz "fetöcü" dediniz "pkk'lı" dediniz akla hayale sığmayacak şekilde en ağır hakaretleri ettiniz iftiralar attınız.

hepimizin ahı var üzerinizde ahı. sizi toprak bile kabul etmeyecek toprak. aynı gemideymişiz. he aynı gemideyiz he tabi gemi kaldıysa...

tanım: aynı gemide olanların götünü çok fena yakacak kurdur.

rahat ya nickli arkadaşın yazısı.
  • ayakkabı kutularında dolar saklayanlar kadar sevinmeleri imkansız olan kimselerdir.