şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ivedilikle açmak istediğim ilk rezalet duyurusu başlığımdır.

geçtiğimiz haftasonu antalya hurma ve meltem halkbank atm'lerinde pek çok müşterinin bankamatik kartları kopyalandı ve hesaplardaki paralar başka atm'lerden çekildi. olayın sabahında ben paramın çalındığını farkedip kartları hemen iptal ettirdim ve savcılığın yolunu tuttum. ifade veren 4. halkbank müşterisiydim, sayı kaça kadar çıktı bilmiyorum. biz müşteriler olarak bankamatikler üzerindeki aparatları farkedemedik, banka ise klasikleşmiş bir kopyalama yöntemi için yeterli güvenlik tedbirini almamıştı.

rezaletin ana konusu ise bankanın geri ödemeler için 3-4 veya 6 ay gibi süreleri dile getirmesi. sebep olarak ise incelemelerin tamamlanması gerektiği belirtiliyor.

emanet ettiğimiz parayı halkbank'ın koruyamayıp çaldırması ve bizim sanki evimizden çaldırmışız gibi polis incelemesinin sonuçlanmasını bekleyecek olmamız rahatsız edici. bu paraların bankada tutulmasının ne anlamı kalıyor o zaman? bizim x bir şahsa kartımızı vererek parayı çektirdiğimizden şüpheleniliyorsa, tam tersi de düşünülemez mi? ya bir banka görevlisi teknik bilgileri kullanarak banka kartlarına operasyon planladıysa?

inceleme sonuçlanana kadar mağdur edilmememiz için paramız karşılansın diye faks çektim, bankanın görevlisi aynen şunları söyledi; "sizden faks çekmenizi kim istedi? kafanıza göre faks çekmişsiniz. beklemeniz gerekiyor."

bu konulara hakim bir yazar, yapmamız gerekenler hakkında bilgilendirme yaparsa çok iyi olur.
  • bu halk bankasına sanırım bir şeyler oluyor. dört ekim gecesi annemin telefonuna mesaj geliyor halk bankasından mesajı hatirlamasam da hesaptan birinin para çektiği bu yüzden kartın bloke olduğu filandi.
  • 2 haftadır çözülemeyen rezalettir. bankamatik fareleri tüm hesabımı boşaltsalardı ben yine böyle sevgili halkbankın 1. viteste yaptığı araştırma yolculuğunun bitmesini mi bekleyecektim acaba, vadesiz mevduat hesaplarının sigortası falan var mı biliyor musunuz sayın yazarlar?
  • 1 aydır çözülemeyen rezalettir. sesimi duyurabilmek için siz değerli sözlük yazarlarının desteğini bekliyorum. bankayı aradığımda klasik olan cevaplar dışında hala bir icraat yok.