şükela:  tümü | bugün
  • tcmb, kredi kartı işlemlerinde 2018 yılı 4. çeyreğinde uygulanacak azami faiz oranlarına ilişkin açıklama yaptı.

buna göre, 1 ekim 2018 tarihinden geçerli olmak üzere, türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 2,25 olurken aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,75, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,80, aylık azami gecikme faiz oranı ise yüzde 2,30 olarak belirlendi.
  • kredi kartı borcunun asgari tutarını ödeyenlerin dikkat etmesi gereken düzenleme. insanlar kendilerini bu büyük tüketim tuzağından kurtarmalı. ödeyebileceği kadarını harcamalı. kredi kartı borcunu ödemek için tüketici kredisi başvurusu yapıp zaten kötü olan durumunu daha da kötüleştirip yasal takibe düşeceklerin sayısını artıracaktır bu yükseliş. bir ay sonra kazanacağı parayı harcayan insanlara dönüştük. çok dikkat etmek lazım.
  • asgari ücretle kartın minimum ödemesini gerçekleştiren akp seçmenlerini sevindirecek gelişme.
  • asgari ücret ise yerinde saysın. yazık bu insanlara diyeceğim ama sonra vazgeçtim. çok kişinin canı yanar.
  • "türkiye cumhuriyet merkez bankası (tcmb) bugün yayınladığı basın duyurusunda kısa vadeli kredi gereksinimi olan kişilere kredi kartı yerine tüketici kredisi kullanma yolunda tavsiye yapıldı."

meali: amk fakirleri siz her türlü borca gireceksiniz zaten kaçarınız yok, bari az faizle borçlanın. benim elimden de gelen ancak bu, hadi şimdi ne yaparsanız yapın.

teşekkürler merkez bankası. koynumda taşıyacağım bu tavsiyeyi. enflasyon, döviz falan biz kahvede ayarlarız onları sen dert etme.