• kitaba hayır demem kitap isteyene de hayır demem.

edit: artık sadece kitaba hayır demem. çünkü maksimum gönderebileceğim limite ulaştım :(
  • bence gidelim bi yerde yemek yiyelim ya da bişiler içelim. herkes karşılıklı alsın. alın verin insanlara can verin.
  • huzura ihtiyacım var benim. varsa elinizde bir dal alırım.
  • buralarda olmayacak işe kalkışmışsın. (bkz: müslüman mahellesinde salyangoz satmak)
  • sevgiliye ihtiyacım var diyerek katılmak istediğim aktivite.
  • kurşun kalem bile olsa hediyeye hayır demem de kargosuna değmez.

herhangi bir yazarın gönlünden kopan her şeye evet diyebilirim.

hediyeleşme karşılıklı olsun denilirse ona da evet derim.

başka bir yazarın bir talebi varsa ona da evet diyebilirim.

(bkz: alın verin ekonomiye can verin)

pişt: şükür bir ihtiyacım yok. maksat hediyeleşmek. bence hediyeleşme olayının asıl güzel tarafı ne geleceğini bilmemek. ihtiyaçtan değil yani.

bişibişi: ayrıca (bkz: 1. ekşi yılbaşı hediyeleşmesi) ne dahil olamadığım için içim biraz buruk. belki teselli olur.

şey: çogzel mesajlar geliyor. eminim ki hepiniz güzel insanlarsınız. ama 800 liralık hediye istemekte ne bileyim biraz şey yani. halden anlasanız mı acaba ?

tamam: güzel insanlardan güzel mesajlar geldiğini yazmıştım. ama çok daha fazla güzel olmayan insan var. iş bu sebeple ben hesiye istemiyorum. kimseye de bir şey almayacağım. yazıştığım bir kaç arkadaş harici hediyeleşme meselesi kapandı benim için. allah korkunuz yok mu lan sizin ?
  • ankara da olanlarin makul hediye talepleri bayramin 3. günü tarafimca memnuniyetle karşılanır.
    edit: arkadaşlar borç para,laptop,ev,sermaye makul talep değildir.
    mantikli olalım lütfen.
  • gravata ihtiyacım yok ama sözlüğün anlam ve değerini üstümde taşımak isterim :) saygılar
  • önceki hafta 3 kitap, bu hafta da 2 kitap gönderisi gerçekleştirmiş olarak içerisinde bulunmak istediğim etkinlik.

evet 1 yazar, 4 çaylak olmak üzere 5 arkadaşımıza hediye gönderdikten sonra en azından bir hediye de olsa biz de bekleriz değil mi? :)

yazarın notu: bonus ayarında realitesi yüksek bir sürpriz hediyeleşmeye de ayrıca varım.

edit: üzgünüm arkadaşlar gönderim kontenjanım yine doldu ama alım kontenjanım öylece duruyor.
    ayrıca bu yazımın eksilenmesi de üzmüştür beni ne diyeyim canlar sağolsun, iyi bayramlarınız olsun.
457 entry daha
hesabın var mı? giriş yap