şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
  • üst edit 2 : arkadaşlar şimdiden birçok insan hediyeleri göndermek için anlaşmış durumda.herkes mutlu ben daha da mutluyum. vallahi süper geldik birbirimize ne diyim :) hediyesi ulaşan yazarlar bana görsel atarlarsa bende buradan paylaşabilirim efenim..şimdiden mutlu yıllar..

üst edit: hahaha. olm ne tatlı insanlar var ya aranızda :) mesaj atan teşekkür eden... evet amacım buydu..biraz tebessüm biraz umut ve mutluluk :)
    hediye alınır verilir orası çok mühim değil. siz çok güzel insanlarsınız lan. seviyorum sizi :)

katılmak isteyenler nedenleri ile birlikte ihtiyacı olan şeyi yazacaklar. küçük büyük fark etmez. eğer çok uçuk bir şey istenirse zaten gerçekleşmesi zor.

benim bir kazağa ihtiyacım var bedenim şu...

benim bir telefona ihtiyacım var...

benim bir kitaba ihtiyacım var...

benim bir bota ihtiyacım var...

benim bir diş macununa ihtiyacım var...

benim sevgiye ihtiyacım var...

benim bir kız arkadaşa ihtiyacım var...

benim bir erkek arkadaşa ihtiyacım var...

gereksinimi ne ise bu başlığa yazıyor. hediye almak isteyen güzel yazar ise ihtiyaç sahibine mesaj atarak iletişim bilgilerini alıyor ve hediyeyi yolluyor.

şu boktan zamanlarda en azından birbirimizi mutlu edebiliriz...

üç kişi bile hediye alsa bence çok tontiş ve tatlış bir hareket olmuş olacak.

hediye alan yazarlar bilgilerini ve görselleri paylaşırsa daha da tontiş ve tatlış olur.

haydin bakalım...

edit 1 :

çaylak arkadaşlarda katılmak istiyorlarmış. bunun bir çözümü olabilir mi acaba diye soran yazarlar ve çaylak arkadaşlarımız var. moderatörlere iletmem istendi.

edit 2 :

6 yaşında kalp ameliyatı olması gereken bir aile dostumuz var. ameliyat afksendiyos kalangos tarafından yunanistan'da yapılacak. toplam maliyet 50.000€ düzeylerinde.
    tamamı veya belli kısmı için kendisine yaşam hediye edecek iyilik sever insanlar arıyoruz.
    ramazan için annesi bir grup kurmuş, buradan bilgi alabilirsiniz. https://www.facebook.com/groups/1055539451294206/

edit 3 :

arkadaşlar şanlıurfa harran'da kız kardeşimin görev yaptığı bir köy okulunda bazı öğrenciler montları, ayakkabıları olmadığı için kimi utandığından kimi de üşüdüğünden son birkaç haftadır okula gelmemeye başlamışlar.

aranızda yardım etmeye gönüllü birçok insan olduğundan şüphem yok. adı da "yılbaşı hediyeleşmesi" olduğuna göre, bu miniklerimize 6-10 yaş aralığına uygun mont, ceket, kışlık ayakkabı, bere, eldiven, çorap.. kısacası üşümelerini engelleyecek bir şeyler yollayabileceğimizi düşünüyorum. büyüğü küçüğü olmaz bu işin. bir çorap yollasam ne olur diye düşünmeyelim. sen o çorabı küçümseyip yollamaya utanırken, oradaki çocuk okula çorapsız gittiği için utanıyor.

hediyeleri kargo aracılığıyla yollarız, her ulaşan hediyeyi de bu entry altında editleriz. mutlu olduklarını bir kareden de olsa görür, biz de mutlu oluruz.

bir çorap da benden diyenler iletişim bilgileri için özelden ulaşabilirler.

önemli not: okul ile iletişime geçtikten sonra lütfen banka hesabı vs. isteyip para teklif etmeyiniz. burada hediyeleşiyoruz, para toplamıyoruz.

edit: onlarca güzel insandan mesaj aldım, her gün ulaşan hediyeleri fotoğraflı şekilde editleyeceğim.

edit 4 :

arkadaşımızın bota ihtiyacı varmış.

@alfisti159

edit 5:

bir arkadaşım bana mesaj attı. mesajı paylaşmak istemiyorum. kendisi büyük sıkıntılar çekmiş. iletişime geçilirse çok mutlu edebileceğiniz birisi.

@advocate off devil
  • en ön edit: çaylaklardan cok fazla ciddi ihitiyacı olan mesaj geldi hepsini burdan paylaşmak çok zor. başlıkta çaylakların da görünür yapılması önerisi geldi, eğer moderasyon el atabilirse cok faydalı olur diye düşünüyorum. ayrıca mert fırat'ın organize ettiği ihtiyac haritası da ihtiyaci olanların/yardımcı olmak isteyenlerin göz atabileceği güzel bi organizasyon.

ön edit: yazarların attığı mesajlara, mesaj alımı kapalı olduğu için geri dönüş yapamayan çaylaklar olmuş. iletişime geçmek isteyenlerin bu faktörü de göz önünde bulundurması gerekiyo.

beğendiğim ve hemen almak istediğim hediyeyi düşünmeye başladığım hediyeleşmedir :)
  • oglum hepiniz muhendis, doktor, avukat adamlarsiniz. dar gelen benetton kazaklarinizi, dis yuzeyi kavlamis new balance ayakkibilarini falan gonderin hayrina. gocunmam giyerim valla. senay diyo ya su dunyadaki en mutlu kisi mutluluk verendir diye.
  • güzel düşünülmüş bir etkinliktir.

benim de ps4'e ihtiyacım var. hayatımda hiç playstationım olmadı. çocukken arkadaşlarım oynar ben arkalarından bakardım. hala daha bakarım.
  • bir kişiye hediye yollarım ama o da bana yollarsa.

edit: benden bu kadar.
  • üst edit: ne kadar güzel insan varmış aranızda. son iki saattir 15-20 arkadaş yazdı en az "ben de varım" diye. sonra hep beraber toplanalım diye ayrı ayrı konuşurken bir çaylak arkadaş yazdı. elinde kindle ve giyilmemiş kıyafetleri varmış. o arkadaş da ilham oldu*

benim de naçizane aklıma geldi. minik bir çokoprens zirvesi mi yapsak diye. fakat küçük de bir şart koyalım dedik. alt katılım 5 tl üst katılım 100 tl ya da kullanılmayan kıyafet, kitap gibi şeyleri seçilecek bir okula bağış yapalım. ücret ile katılmak isteyenler okulun hesap numarasına yatıracak, eşyalar ise topladığımız gün kolilenip ertesi gün kargolanacak.

mesaj atan bu kadar güzel insanlar bu etkinliğe de gelir diye düşündük. teşkilatlanabilir isek ne mutlu bize.

yeterli çoğunluk olur ise bir grup kurup hızlıca teşkilatlanalım.*

buyurun arkadaşlar (#84195361)

entry'nin ilk hali:

10'lu çokoprens. evet. çayı ben demleyip getiririm arnavutköy sahile. kupaları da getiririm. çay içip çokoprens yeriz. erken yılbaşını kutlarız. ben de gelmek isteyen arkadaşa bir paket muzlu big babol sakız hediye edebilirim.
  • güzel hareket. sardı.
    karşılıklı hediyeleşmek isteyen olursa buyursun hediye partneri olalım.

edit: eşleştiğim partneri buraya editleyerek hediye sürecini buradan paylaşacağım.

eşleştiğim partnerler
    (bkz: colorado kid) hediyesi an itibari ile gönderildi.

(bkz: delidolly) hediyesi an itibari ile gönderildi.

(bkz: yeryuzundebirbilge) hediye partneri olundu. hediye seçildi. gönderilecek.

(bkz: glasor) hediyesi an itibari ile gönderildi.

son edit: bu yıl ilki düzenlenen ekşi yılbaşı hediyeleşme etkinliği kapsamında 4 arkadaş ile hediye partneri olduk. seneye görüşmek üzere. hediyeler gelince toplu foto atarım.

-akıyo bu akşam maşallah. evet beyler benim kumarım biter hepinize bol şans oğlum çantayı al gel.
  • bende bir adet gitar teli istiyorum. akustik gitar teli. 10 numara.

edit: takım tel :)
  • bir kadına ihtiyacım var. ama böbürlenme seni değil bir dişiyi arzuluyorum sadece.