4221 entry daha
  • neden açıldığını anlayamadığım bir başka sikko başlık. burasi sizin kişisel blogumuz değil ya.
    evlilikle ilgili fikirleriniz de bunu okuyanların çoğunun umurunda değil.
    kimse de ekşideki başlığı okuyup evlenmekten vaz geçmez.
  • 1-sanane
    2-sanane
    3-sanane
    5784 senelik muzmin bekar olarak eksi papaganlarina inat evlenmeye karar verdim. evlenmek isteyen zarif ve tatli hanimefendiler eklesin.
  • her ilişki özünde biriciktir problem yaşayacağınız bir partnerle birlikteyseniz söz nişan vs sürecinde anlamış olmanız gerekiyor aceleye getirmeden tanımaya çalışmak gerek.

evet evlilik hukuk bağlamında hep kadının yanında fakat doğru insanla yapılırsa bence hayattaki en büyük dönüm noktası.

not:bu entry gelini kuaförde bekleyen damat tarafında girilmiştir.
  • şu sözlüğün geldiği hale bak.. başlığa bak.. donanımhaber olduk beyler alooo
  • her pazar günü sevişemeyen evlilerin hortlattığı başlık. okuması baya keyifli*
  • bunu yapıp ileri yaşında hastalananlar kardeşlerine yük oluyor, onların hayatını sikip atıyor. bakacak kardeşi yoksa da sürünüp ölüyorlar herhalde. refakatçiye ihtiyaç duymayacak gibi yaşamamak lazım.
  • önceden iş yaptığımız kişiler genelde çok zengin insanlardan oluşuyordu. 50'lili yaşlarına yakın bi kadın vardı ciddi söylüyorum oturduğu ev 5 sene önce falan 100 milyon tl ediyordu. her neyse ben işin başında dururken kadın yanıma gelip kendi kendine “yalnızlık zor keşke zamanında biri çıksaydı karşıma” tarzı bişeyler söyledi. ben de meraktan sordum “neden” diye o da bana “ne kadar iş yaparsan yap yanında erkek olmayınca yinede insanlar seni saymamaya veya kandırmaya çalışıyor” gibi cümleler kurmuştu. yani bu kadın bile o zenginlikle bişeylerden rahatsızdı.

yine arkadaşımın patronu 45 yaşlarında bekar ama adamın sadece 60-65 arası işçisi ver genelde yurtdışına çalışıyorlar iyi para kazanıyo. arkadaşım yıllardır orada çalışıyo ve 30 yaşına geldi bekar olduğu için bahsettiğim patronu ona “bence evlen çoluk çocuğa karış benim herşeyim var ama kime kalacak ben bile bilmiyorum” demiş.

evlenmeyin demek kolay ama yalnız kalınca hayat süper değil gördüğüm kadarıyla. istediğin kadar zengin ol yinede ömür öyle geçmiyor demekki.
  • sorun insan olmakta. eger bu basarilamiyorsa, hayat zehir olur. hayatta hersey olmuyor ama bu kisa hayatta bunlari birbirinizi ezme gerekcesi olarak kullaniliyorsa birseyler kiriliyor.

eger hayattaki en yakin kisiye esinize, en kücük sebebde hakaret edecek asagilayacaksaniz yapmayin evlenmeyin. evlilik bir olgunluk gerektiriyor.

bazen bir taraf kendisini kontrol edemeyebilir, diger taraf yeri geldiginde alttan alip onu sakinlestirse belki konu kapanacak. lakin birisi hep bagiriyor ve digeri alttan aliyorsa bu alttan alana zulümdür. hersey denge icerisinde olabilir.

bu zamanda malesef insanlar cok fazla bireysellesti. aile kavrami, birlikte hareket etme, yuva bilinci yok oldu.
  • çocuk istiyorsanız evlenin yoksa kafanıza silah dayanması lazım bu şartlarda, hayalindekini rüyalarda bulursun ancak.
  • en ufak mental bir probleme sahip olduğunu düşündüğünüz biriyle asla ama asla evlenmeyin. sevgili bile olduysanız uzatmadan bitirin. ne kadar sevseniz hayat sadece zulümden ibaret olmaya başlıyor. bunu okuyan biri varsa dikkate almasını şiddetle tavsiye ederim.
76 entry daha
hesabın var mı? giriş yap