2478 entry daha
  • kaç paran eksik ? :)))
  • herhangi birinin evinde toplamda 3 günden fazla konaklamışsanızda;
    - yatağınızı size hazırlandığı şekilde toplu bırakın mutlaka
    - en fazla haftada bir temiz nevresimler isteyip aynı şekilde yayın ve çıkardıklarınızı da etrafı kirletmeden güzelce katlayıp yıkanmadı için makineye yerleştirin hatta samimiyetinize göre yanına havlu ve pijamalarınızı da ekleyip yıkayın, asın, ütüleyin ve yerleştirin. eve temizliğe gelen yardımcı varsa bile bunu siz yapmalısınız! yardımcı sürekli misafirlere hizmet etmek için değil evin devamlı konakları için ücret alıyor.
    - sabah erken uyanıp el, yüz,diş fırçalama ve duş faslından sonra mutlaka banyoyu kullanmadan önceki haliyle bırakın, yerler ıslak, havlu yana kaymış, şampuan kapağı açık, diş macununun kapağı yere düşmüş olmasın..
    - sabah kahvesini sizde pişirebilirsiniz! ev sahibi bu jestten memnun kalacaktır, tabi sonrasında makineyi temizleyip, fincanları çalkayıp makinaya dizmek kaydıyla..
    - kahvaltı hazırlamak için, 1/3 gün ev sahibinin tarzını düzenini gözlemleyip öğrenmek için yeterlidir ve sonrasında sizde hazırlayabilirdiniz hatta çıkıp minik kuruvasanlar, poğaçalar taze ekmek vs alabilirsiniz.
    - asla ben içmiyorum ki deyip ev sahibinin düzenini bozacak şekilde eksik kahvaltı hazırlamayın, yoruluyorsanız kendi evinize gidin kimseye misafir olmayın!!
    - 3 günden fazla konakladığınız evin mutlaka masraflarını karşılayın, kimse sizin içtiğiniz kahveden, yediğiniz etten, kullandığınız şampuandan, yıkadığınız deterjandan, harcadığınız elektrikten hatta oturduğunuz koltuğun yıpranma payından tutun da içtiğiniz suya kadar ödemek zorunda değildir!! ev sahibi ne kadar zengin olursa olsun bunlara karşılık şık,bir t shirt, terlik, aksesuar, kitap, market alışverişi, elektrik faturasının çaktırmadan ödenmesi gibi jestlerden memnun kalacaktır. kendi yiyeceğiniz 2 parça eti satın alıp kimsenin başına kakmayın sakın. içeceğiniz alkolü fazlasıyla kendiniz almalısınız sakın unutmayın.
    - en mühimi temizlik.. sabahları toz alıp vileda yapmak, lavaboları ovmak gün sşırı da olsa söylenilmeden sizin de yapmanız gereken gündelik işlerdendir. öyle köşe koltuğu gibi yayılıp ama elimden gelmiyor ki , yada ben kendi evimde bile bunları yapmıyorum ki gibi salak salak cümleler kurmayın kimseye. unutmayın ev sahibi de diz varsınız diye bu işleti extradan yapmak zorunda değil! yük olmayın kimseye!!!!

evlenin veya evlenmeyin, kadın yada erkek olun hiç farketmez, bunlar beraber yaşamanın temel kurallarıdır. kimseye yük olmayın..!!!!
1903 entry daha
hesabın var mı? giriş yap