şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yunanistan'ın 25 dakikada 80 sayı attığı maç.
  çok kıskanç memleket bu yunanistan yahu, biz yaptık diye yaptıklarına bak.
 • maçtan 2 gün önce "yunanlı oyuncuların hiçbirini tanımıyorum,isimleri çok uzun..." diye konuşan crymelonun maçtan sonra bu eksikliğini giderdiği maç...o isimleri istese de unutamaz artık...

  (bkz: bilmemek değil öğrenmemek ayıp)
 • maçın quote'u:

  - sisevski şişti, murat kosova

  keşke biz burada olsaydık diye içimizden geçirdiğimiz, yeri gelip haykırdığımız maç oldu; ama dikkatlerden kaçmaması gereken bir gerçek var, bu yunan takımı çok çok tecrübeli ve hatasız oynadılar. biz bu sonuca ulaşmakta zorlanabilirdik. finalde böyle oynarlarsa, ispanya veya arjantin'e de kafa tutacaklardır.

  güzel olan, 2010'da bizim de çok tecrübeli hatasız oynayan bir takıma sahip olacağımız gerçeği.
 • yunanistan'ın amerikalılara kendi aralarında eğlendiklerini, kendi aralarında büyük yıldız olduklarını, basketbolun kas sporu olmadığı pekala zeka, disiplin ve takım sporu olduğunu amerikalıların kafasına vura vura gösterdikleri maç olmuşdur.
 • lebron james'in kendisine çalınan faulden sonra sinirlenip topu neredeyse kendi potasından rakip potaya fırlatması ve çemberin içine sokmasıyla yok artık lebron james fantazisini gerçek hale getirdiği maçtır.
 • bu sadece amerika'nin yenilmesi degil... nba'in yeni yildiz jenerasyonunun bu sefer ilk 5'te oynayip gene de maglubiyet almasi. lebron, carmelo, dwade; 3'u bir arada... belki koc yetersizligi belki de umursamazlik, sonuc gene ba$arisizlik. kobe veya t-mac olsa fark edecek miydi? %99 hayir.

  amerika kendini dunyanin merkezi de sansa, artik o superyildizli nba'iyle ta$ak gecen pek cok avrupali olacak.
 • her nba playoff finalinden sonra "the world champions heat/ lakers/ pistons/ spurs" yazan amerikan zihniyetine kapak olan maçtır.

  kendi ulusal lig şampiyonunu dünya şampiyonu sanan burnu büyük amerikalılar, muhtemelen bu maçtan da galip ayrılmayı bekliyordu. olur ya, hep bir kahraman çıkıp son saniyelerde kurtarırdı oyunu.
  eh, o kadar kolay değil takım oyunu karşısında tutunabilmek. yunanistan bunu gösterdi bize. milli takımımız da öyle.
 • beni en çok sevindiren olay ise maloğlumal amerikalı yazarların yunanistandan aldığı ayar olmuştur...bütün turnava boyunca takip ettiğim realgm,fox sports,espn.... gibi önemli basketbol portallarındakı amerikalı mal yazarlar nba oyuncusu olmayan takımların, adlarını dahı ağızlarına almıyor,her gun takımları ıcın formul üstüne formulu uretıyolardı.....

  halbuki gerek yok...

  işin sırrı olinde iki kere rafine
 • sırf, nba şampiyonlarına "world champions" dedikleri için bile amerika yerine yunanistanın tutulması gerekir diye düşünüyorum. son 3 büyük turnuvada ellerine alan amerikalılar hala büyük yüzsüzlükle bizim şampiyonumuz dünya şampiyonu dur nasıl diyecekler göreceğiz..
 • coach k'in sofoklis schortsianidis'li bir takıma karşı 2 guard, 3 forvetli bir beşle oynadığı maç.. afferim lan, yannakis'ten ayar ala ala bi hal oldun.. kompetanmışsın hakikaten..