şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tamam)
  • rte'yi verip askeri geri alalım.

doğruluğundan emin olmadığım haber.
  • gücümüzü sınamaktadır. o değilde hırvat iyi gündem yaptı bugün.
  • amk suriyeden sınıra sigara almak için girmiş gibi girip asker mi kaçırdılar?
  • eger kafasini kesip, videosunu da yayimlarlarsa isid'in su zamana kadar yapmis oldugu en aptalca hareket olur. bu hareketi turkiye kaldirmaz.

umarim gercek degildir.
  • doğru olmamasını umduğum olay. ürdünlü pilot gibi bir şey olursa, sonuçlarının neler olacağını düşünemiyorum.
  • rte seçim öncesi kafası dedaş tarafından kesilen asker görüntüsüne çok oy kaybeder.

3-4 tır silah yollarız askeri geri alırız diye düşünüyorum. bunu da insan hayatına değer verdiğimizden falan değil oy kaygısıyla yaparız.
  • bu olayın tek sorumlusu, gerçekten ışid falan değil, şehit için o mesleği seçmeseydi diyerek zaten devletinin askerine ne kadar önem verdiğini gösteren baştakinden başkası değildir.

kod adı uzun.

adamların sınırın öte tarafında mevzi kazdığını görüyordunuz. belli değil miydi, kılıç-kalkan mı oynamak için kazıyordu onları bu şerefsizler? senin askerine saldırmak, öldürmek için kazıyordu. hem de bunları senin gönderdiğin silahlarla yapmayı planlıyordu.

bak, insanlar çıktı dedi ki "o silahlar bir gün bize dönecek." takmadınız, yalanlar söylemeye, halkı kandırmaya devam ettiniz. hoş, halkın en fazla kaçı bu yalana inandı onu da bilmiyorum. günlerce yıkanamıyorlar, yerlerde yatıyorlar lan o askerler oralarda.

ulan neyi merak ediyorum biliyor musun? onca genç, daha 20-25 yaşlarında oralarda ölürken, kafasına mermiler yağarken, her gün ölüm korkusuyla ana-babalarına "ben iyiyim, merak etmeyin" derken, siz nasıl oluyor da gece kafanızı o yastığa bu kadar rahat koyabiliyorsunuz?

ya arkadaş, bir insan ne yaşar, ne olur da bu kadar taş kalpli, bu kadar vicdansız olur ya. ulan onları önemsemiyorsun, devleti düşün, devleti.

gidip şehit babasını hakaretten içeri alırsınız işte. bu kadarsınız, bu kadar..
  • doğruysa eğer stratejik deha ahmet'in derhal el atması gereken vahim durum.