şükela:  tümü | bugün
 • son dakika iddiası henüz netleşmedi.

  https://twitter.com/…arar/status/638766638981120000
 • (bkz: tamam)
 • rte'yi verip askeri geri alalım.

  doğruluğundan emin olmadığım haber.
 • gücümüzü sınamaktadır. o değilde hırvat iyi gündem yaptı bugün.
 • gittikçe kuvvetlenen iddia. bir asker kesin olarak kayıp.
 • amk suriyeden sınıra sigara almak için girmiş gibi girip asker mi kaçırdılar?
 • eger kafasini kesip, videosunu da yayimlarlarsa isid'in su zamana kadar yapmis oldugu en aptalca hareket olur. bu hareketi turkiye kaldirmaz.

  umarim gercek degildir.
 • doğru olmamasını umduğum olay. ürdünlü pilot gibi bir şey olursa, sonuçlarının neler olacağını düşünemiyorum.
 • an itibari ile doğrulanan haber. el rai de hapishanede olduğu söyleniyor.

  --- spoiler ---

  sputnik’in suriye’deki güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, ışid, dün kilis’teki askerlere sınırın diğer tarafından ateş açılması sonrasında kaybolan asker y.a.'yı rehin tutuyor.

  sputnik, türkiye’nin kilis ilinde dün 18:00 sularında sınır hattında bulunan karakola ateş açılması, 2 askerin yaralanması, aralarından yusuf beylem'in şehit olması, 1 askerin de ortadan kaybolmasıyla ilgili önemli bilgilere ulaştı. suriye’deki güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre, olay şu şekilde gerçekleşti:

  türkiye’den ışid’e katılmak isteyen bir grubun kilis sınırındaki ardıçlı köyü yakınlarında kaçak yollarla suriye’ye geçmeye çalışması esnasında şehit mehmet hudut karakolu'nda görevli y.a. ve bir diğer asker, grubu fark etti. askerler grubun sınırı geçmesini önlemek için ateş etti. bu sırada sınırın suriye tarafında grubu bekleyen ışid militanları da askerlere kalaşnikof’la ateş açtı. bunun sonucunda askerler yaralandı.

  türkiye, suriye, ceraplus sınır hattı
  sınırda ışid'in etkin olduğu bölgeden tsk'ya saldırı: 1 şehit
  'takas olmazsa öldürecekler'
  er y.a. ayağından yaralandığı için kaçamadı ve sınırı aşan militanlar tarafından kaçırıldı. militanlar suriye’ye döndükten sonra beylem’i çobanbey kasabasına götürdü. ancak y.a. çok kan kaybettiğinden bab'daki bir hastaneye yatırıldı. militanlar tedavinin ardından y.a.'yı yeniden çobanbey’e götürüp hapishaneye koydu. y.a.'nın çok korktuğu ve kendisini serbest bırakmasını istedikleri öğrenilirken, ışid’in askeri takas halinde serbest bırakacağı, takas olmaması halinde askeri öldürecekleri öne sürüldü.

  öte yandan kaçırılan askerle ilgili milli istihbarat teşkilatı (mit) de devreye girdi.

  genelkurmay başkanlığı da olayla ilgili yazılı bir açıklama yaparak, “çatışma esnasında bir silah arkadaşımız şehit olmuş be silah arkadaşımız ile irtibatımız kesilmiş olup arama faaliyeti ve bölgede operasyonlara devam edilmektedir" ifadelerini kullandı.

  tamamını oku: http://tr.sputniknews.com/…99729.html#ixzz3kznx4tap
  --- spoiler ---