şükela:  tümü | bugün
  • hotiç ceo'su tarafından açıklanmış.

alıntı

türkiye'de 150 satış noktası bulunan ünlü ayakkabı markası hotiç konkordato ilan etti. konkordato uygulaması iflas erteleme yerine getirilmişti.

son dönemde piyasalarda yaşanan nakit akışı sıkışıklığı, tl'de yaşanan aşırı değer kaybının piyasa faizlerini öngörülebilir düzeyin çok üzerine çıkarması sebebiyle şirketimiz, kısa vadeli ödemelerde sıkıntı yaşamaya başlamıştır. bu süreç, ticari faaliyetlerimizi de etkiler hale gelmiştir. piyasa koşullarına uyum sağlamak adına, mevcut ödeme yapımızda sürdürülebilir değişikliklere gitmek, bazı tedbirler almak ve yasal süreçleri devreye koymak adına yönetim kurulu kararı ile yeniden yapılandırma sürecini başlatmış bulunmaktayız. bu doğrultuda 31.08.2018 tarihi itibariyle av. yunus egemenoğlu tarafından yetkili asliye ticaret mahkemesine yapılan konkordato talebimiz gereğince, mahkemece tedbir kararı alınmıştır.

alıntı

https://www.sozcu.com.tr/…ordato-ilan-etti-2603079/
  • zincirleme reaksiyon.

katalizor.

tepkime.

fiziksel degisim.

kimyasal degisim.

yanma bitme kül olma.

hayırlısı be gülüm. coldiçler, hotiçler, avm'ler, sokaktaki esnaf, osb'deki sanayici. hayırlısı ne ise o olsun, olmayacağı varmış.

okların doğru hedefe yönlenmesi için gereken bir işaret fişeğidir. kurucusuna, ortaklarına, çalışanlarına, tedarikçilerine çok çok geçmiş olsun.
  • hotic gibi bir marka diyor ki ben borçlarımi ödeyemiyorum iflas etmek uzereyim.

yazık gerçekten çok üzücü
  • beklenen ilan.

sıradakiler ;

(bkz: i* d*)

(bkz: k* t*)

belki (bkz: t*)

edit : t*'a bi şey olmaz şeklinde yoğun mesajlar geliyor.
    "belki" dedim. hepsi ciddi ihracat yapan firmalar.
    ne kadar 100tl maliyetli ürünü rafa 600tl olarak koysalar da batmaları, iflas etmeleri, konkordato ilan etmeleri hiçbirimizin yararına değil.

edit 2 : bunları yazdığım için bana demediğini bırakmayanlar var. ne milletin ekmeğiyle oynadığım kaldı, ne hakkına girdiğim. çok özür diliyorum.

edit 3 : öneriler üzerine markalar sansürlendi.
  • (bkz: konkordato)

suna turkce bir kelime bulaydiniz ya.
  • (bkz: yaklaşıyor yaklaşmakta olan)
    (bkz: winter is coming)

hotiç bile nakit sıkıntısı çekiyorsa, biz gene iyi dayanıyoruz.

edit: gelen mesajlar khk ile yeni bir düzenleme yapıldığını belirtiyor. son durum şöyleymiş:
    iflas erteleme hukukumuzdan kaldırıldı, konkordato yeni iflas ertelemedir. konkordatonun bir sonraki adımı eğer düzelme projeleri işe yaramadığı ve verilen sürelerin şirketin mali tablosunu düzeltmesinde faydasız olması anlaşılması halinde iflas isteme veya mahkeme tarafından iflasa zorlanması halini getirir.
  • hotiç büyük firma. toparlanması lazım. allah korusun eğer batarsa peşinden yüzlerce firmayı ve binlerce insanın işini götürür.
  • yetmez ama evet
  • insanı tedirgin eden konkordato ilanıdır. svihs deme lüksüm yok maalesef.

ayrıca hatırlatmakta fayda var, konkordato sürecinde borçluya karşı icra takibi yapılamıyor. yani iflasımı istemeyin biraz bekleyin demek bu.