şükela:  tümü | bugün
 • siyasal islam tam da budur denilen zam. siyasal islamda alkol tamamen yasaklanmaz, kürtaj yasaklanmaz ama erişimi zorlaştırılır. özellikle de toplumun dar gelir grubuna. zengin olan, iktidara yakın olan, güce yakın olan zaten her şeye ulaşabilecek, her şeyi elde edebilecek konumdadır, kendi ülkesinde yapamasa da atlar gider uçağa parasının yettiği ülkede eğlenir gelir. misal kendi ülkelerinde yan yana gelemedikleri kadınlarla bodrum'da yatta içki içip orji yapan gelen suudiler. ama olan halka olur. ki siyasal islam asla halk için değil, cebini doldurmak isteyen neoliberaller içindir.

  (bkz: siyasal islam)
 • biz zamanında çok dedik. almayın dedik. boykot dedik. organize olalım dedik.
  bir grup dedi ki bana koymaz benim maaş şu kadar
  bir grup dedi ki ben evde yaptığım için
  bir grup dedi ki içmeyin zaten zararlı
  bir grup da içmeyin dedi haram
  biz de dedik mesele o değil. bu boğazı sıkan bir tasma giderek daralacak bununla da kalmayacak. alın amk. bu da benden gelsin. ben zaten bu fiyatlarla alamadığım için beni ilgilendirmeyen durum.
 • artık şakaya vurulacak tarafı kalmadı tanıdığım kim varsa evinde yapmaya çalışıyor birasını yapmayı bilse de bilmese de.

  bu kadar stresli bir ülkede alkol almak temel bir ihtiyaçtır sen bunu bile vatandaşına çok görüyorsan senin ben vicdanına sıçayım be.

  ışık hızı ile edit: şimdiden espri yapanlar o harika debeye girecek komik entry'i girmeye çalışanlar var boykotsa boykot organizasyonsa organizasyon artık bir şeyler yapılmalı bu soktuğumun düzenine.
 • vatandaş da vatandaşmış ha,
  bana mısın demedi bunca zamma.
  bir iki ıkındı durdu,
  adam habire koyuyordu.

  artık biranın dokulusunu de unutacagiz.
 • bu zamlar hep 15 bin imam için diye düşündüren.

  dini tekeline aldığını sanan sığır editi: sığırın biri özelden buyurmuş ki;

  devlet bize aslında hizmet yapıyormuş, içki içerek haram işliyormuşuz, devlet de haramımızın vergisini hayırlı iş için kullanıp günahımızı azaltıyormuş. ahirette reyisten duacı olacakmışız. keşke daha fazla vergi alsaymış diyecekmişiz merak etmeyeymişim.

  ulan benim içki içtiğimi nereden biliyorsun sığır herif. yapılana yanlış demek için alkol kullanan biri mi olmam lazım.

  yukarda kustuğu zihniyet yüzünden hem insanları dine dair herşeyden soğutuyor hem de (bence) şirk yapıyorlar: "devlet günahınızı azaltıyor, ahirette reisten duacı olacaksınız". emevilerden beterler gerçekten. neredeyse devlet=allah bunlara göre. günahımızı azaltabiliyor oldugu için.

  herşeyi savunmak zorundalar yoksa günaha girerler haşa.
 • görsel
  bazı bira çeşitlerine gelen zamcıklardır. iki ay önce gelen zam tatmin etmemiş anlaşılan. sinirlerim bozulduğu için hangilerine geldiğini yazmakla uğraşamıyacağım merak eden girip baksın.
  edit: zam gelmemiş diyen sik kırıklarına ithafen amsterdam kutu, 18.50 den 20 liraya çıkmış. filtresiz de 50 kuruş zamlanmış. beynine tükürdüğüm öküzleri gelmiş mi gelmemiş mi?

  edit 2: özel mesajla ya da buradan zam yok deyip laf çakmaya çalışan dallamalar siz ne ayaksınız olm? alışınız çok kuvvetli ki hissetmiyosunuz gireni çıkanı! bazı çeşitlerine yazdığım halde hala zam gelmemiş diye yazan maloğlu mallara giren bikaç çeşidi yazayım belki hissederler bu sefer.
  serçe bira: 7.75- 8.25
  corona : 17.50- 18.50
  yüksek alkollü fıçı: 14.50 -15.00
  xtra shot : 9.50 -10.00

  bu giren zamcıklara rağmen tatmin olmayan varsa yine editlerim.
 • emeği geçen herkesin çocuğundan geçer umarım.
 • bir hükümet düşünün ki vatandaşı ona yük olacakken, o vatandaşına yük oluyor. in arkadaş artık omuzlarımızdan. hadi hep yanlış politikalar izleyerek ekonomiyi bu duruma getirdin anladıkta bu yükü hep seküler kesime yıkmak nedir. standartlarımızı düşüre düşüre dibi gördük. mutsuz umutsuz bi topluluk olduk. lanet olsun.

  edit: ülke yerine hükümet daha uygun olur diye mesajlar aldım, haklılarda.
 • gram ekonomi biliyorlarsa gelin beni skin.

  iktisat 101
  talep esnek değilse, ürüne yapılabilecek maksimum bir zam miktarı vardır. bundan fazlası insanları alternatiflere yönlendirir.

  sigaradan halihazırda vergiyi alıyordunuz vergiyi abarttınız artık herkes kaçak tütün içiyor.
  bir şişe büyük rakı neredeyse çeyrek altın fiyatına çektiniz millet etil alkole vurdu.

  bu zam sonrası sürekli tekel zarar açıklıyor. ne bir bilginiz var ve bi birikiminiz. tek bildiğiniz seküler halkla zarar pahasına intikam almak.
 • siyasal islamcılar defolup gittikten sonra makul fiyatlara çekilecek vergi oranlarına yapılan zamdır efendim.

  zaten şu saatten sonra sistine şapeli'ni camiye çevirip van gölü'nün suyunu petrole dönüştürseler bile artık siyasal islam dedikleri garabeti yüzdürmeleri mümkün değil.

  imamlar azıcık daha alkol ve sigaradan alınan haram vergiyle semirsinler. devlet siyasal islam garabetinden temizlenip, bu vergiler normale dönünce, onlar da işsiz günlerinde vergisinden nemalanamayınca ucuzlayan alkol ve sigarayla zaman geçirirler artık.