şükela:  tümü | bugün
 • iddaa'nın ilk çıktığı sene bir hevesle salı ve cuma günleri okulda kupon yapardık, bundes liga'yı da pek bilmediğimiz için alman hocalara sorardık. bir gün mainz freiburg deplasmanında oynayacaktı, bütün hocalar freiburg alır demişti, bir tanesi mainz üç tane atacak dedi. o hocaya güvenip mainz'a oynadım ve mainz hakikaten 0-3 kazandı. o günden sonra bir kaç sene mainz kimle oynarsa oynasın kuponumun favorisi oldu, genelde yatırdı beni ama ilginç bir şekilde canı sağ olsun dedirtecek kadar sevdirdi kendini. adamların 15 puanla lider olduğunu duydum daha demin, inanır mısınız içim kıpır kıpır oldu. kimsenin size inanmadığı bir konuda haklı olduğunuzun ortaya çıkmasının verdiği mutluluk vardır ya, işte onu yaşadım. yürü be mainz!
 • son hafta yenilmeleriyle yönetimine derin nefes aldırmış takım. yanlış yazılan bir şey yok. hakikaten yönetim sağlam bir nefes aldı.

  sezon başlamadan önce mainz yönetimi primleri açıklıyor. açıklanan primler ise gayet yüklü. kazanılan maç başına 250.000 euro. bu arada mainz'in sezon için ayırdığı toplam bütçe ise 5 milyon euro civarında. akabinde mainz o inanılmaz başlangıcı yapıyor lige. ligde içlerinde bayern münih ve wolfsburg gibi eski şampiyonların da olduğu takımları içeride - dışarıda demeden hacamat ediyor. bu arada galibiyetlere sevinen yönetim ise artan prim borçları yüzünden sıkıntıya giriyor.

  şu an itibariyle mainz yönetiminin takıma ödemesi gereken prim teknik kadro ve diğer yan öğelerle beraber 2.5 milyon euro sınırına dayanmış durumda. 5 milyon euro'nun yarısı gitti ve önlerinde bir transfer dönemi daha var. bunun yanında mainz kazanma geleneğinden vazgeçti sanılmasın. hamburg maçı son dakikada kazandı. ki beraberlik için verileceği söylenen prim ise 100.000 euro civarı. mainz böyle devam ederse yönetimin ne yapacağı hakikaten merak konusu.

  şuursuz, takımı hakkında zerre fikri olmayan yöneticiler bir tek bizim ülkede yok demek ki.

  edit: aha yine kazandılar leverkusen önünde. sıçtı yönetim iyiden.
 • ingilizce resmî hesaplarından, dünkü ağır bayern münih yenilgileriyle ilgili, kendi isimlerini de konuya malzeme eden bir paylaşımda bulunulan kulüp.
 • farklı şehrin farklı takımı. bundesliga geneline çıkarımlar yapmak çok sağlıklı olmaz. bu şehrin insanları son derece relax, rahat insanlardır. pek çok şeyi eğlence olarak görürler. zaten karnavalıyla ünlü bir şehirdir mainz. neredeyse her iç saha maçında deplasman seyircisinin daha çok sesi çıkar. yenilirler yenerler ama keyif alırlar. maçlarını 30 km ötede oynayan eintracht frankfurt takımının agresif taraftarlarının tam zıttıdır.

  kısacası işin taşşağındadırlar, kendileriyle bile dalga geçmeleri çok normal.

  not: mainzspor
 • 10/11 sezonuna deli gibi baslamis "buli" takimi, 4'te 4 yaparak ligin zirvesine oturdu.
 • adının başındaki 1. ile adeta bu sene şampiyon belli ikinci kim diye soran futbol takımı.
 • an itibariyle wolfsburg'u kendi evinde 2-0 gibi bir skorla ezen alaman takimi. daha macin ilk yarisi bitmedi lakin mainz lige ciki$inin surpriz olmadigini cumle aleme gostermekte.
 • adamlar futbolu cidden eğlence olarak görüyorlar. keyif alıyorlar. biz ise ölüm kalım meselesi olarak görüyoruz. şunun aynısını ülkemizde bir takım yapsa neler olur acaba?