şükela:  tümü | bugün
  • evet.

tam olarak az önce bitirdiğim eylem.

dün akşam 6-7 gibi yaptığım sütlacı biraz önce bitirmiş bulunuyorum.

kendisi yaklaşık olarak 1,2 litre süt ve 2 su bardağı pirinç ile yapılmıştı.

yarasın bana.
  • yüksek ihtimal ishal ile sonuçlanacak olaydır.

sene geçen sene; buzdolabındaki bozulmuş gıdaları çöpe atarken son kullanma tarihinin geçmesine 1 gün kalmış bir süt buldum. 1 litre süt, içsen içilmez bir günde. sütlaç yapmaya karar verdim. ufak bir araştırma sonrası pirinç unu, toz şeker gibi elemanları da tamamladım.

youtube sağolsun yaptım sütlaçı ama ne anam ne de bir başkası böyle güzel sütlaç yapmamıştır. mükemmel bir şey çıktı ortaya. tam yedi kase, sabah sütlaç yiyorum akşam sütlaç yiyorum tadına doyamıyorum ya.

2. gün;
    ishal oldum. motoru bozdum, götümden işedim, amel defterim kapanıyordu. daha nasıl anlatırım bilemiyorum, osurmaya çalışırken sıçıyorum. tatlı gıdalar ishali arttırıyor, allahım evde sütlaç var yemeden de duramıyorum. bir akşam yemiyorum ishal hafifliyor ama elim ayağım titriyor. sürekli o sütlaçı düşünüyorum. ertesi gün işten erken çıkıyorum, yüreğimde bir heyecan, akşam annesi babası misafirliğe gitmiş ergenler gibi aceleci aceleci tavırlarım var, arkadaşlar arıyor 'dışarıya çıkalım mı?' diye soruyorlar, tersliyorum hepsini aklımda sütlaç var sadece, heyecanla açıyorum dolabı, yapıştırıyorum sütlaçı, sabaha kadar sıçıyorum, ama bu lezzete değer diyorum.

sosyal hayat bitti, dışarı çıkıp gezmeyi, evde sütlaç yiyip sıçmaya tercih eder oldum. durum yönetemeyeceğim bir kriz haline dönüştü. sütlaç yesem sıçıyorum, yemeden yapamıyorum.

geriye 2 sütlaç kaldı, beni bir telaş sardı, 'acaba yapsam bir daha aynı lezzeti yakalayabilir miyim?' diye düşünüyorum. boğazıma kadar boka batmışım ama hala sütlaç bitmesin istiyorum. dedim oğlum bu işten kurtuldun kurtuldun yoska işler daha da kötüye gidecek. bir an gözümü kararttım ve son kalan 2 sütlaçı çöpe attım. o gün bu gündür sütlaçı hayatıma sokmuyorum. ister zirvede bırakmak deyin, ister göt korkusu.