şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mühendislikte 1.dif, 2.termo ve 3.işletme sınavı hayal edin. hak verirsiniz ki işletmeye eşşeği bağlasan 3 sene de bitirir...:)

zordur zulümdür...sonra da sorarlar mühendis niye asosyal..keyfinden olabilir mi?yersen
  • okuldaki 5. senemin vize döneminde yaptığım şey. hatırlıyorum vizelerin ikinci günüydü ve ilk günü 4 (dört) sınava girmiştim. bir sonraki günse 18. yy rus edebiyatı tarihi anlatmıştım sayfalarca. evet evet bu 8 sınavın tamamı rusca gramer ve çeviri sınavlarıydı.

adamı mal eder, iki gün önce olmuş olayın üzerinden yıllar geçmiş gibi bahsettirir.
  • büyük ihtimalle aslında şudur:

(bkz: 1 günde 3 sınavın girmesi)
  • planlama ii, akışkanlar mekaniği, yapı statiği ii mükemmel üçlüsüyle tadından yenmez. hele bir de arka arkaya olunca.. aman aman sabahlar olmasın. üçünden de geçmiştim yalnız.
  • sınav saatleri art arda olunca çok fena oluyor. 13.15'te ilki, 14.00'da ikincisi, 14.45'te de üçüncüsüne girdim. ne yazdığımı bile hatırlamıyordum sınavlardan sonra. bu sınavdan sınava girmeler elbette sözel bölüm için geçerli. sayısal olsa biter mi lan o kadar vakitte.
  • sınav stresini toptan götüren bir durumdur. bir günde sınavların ciddi bir kısmını atlatırsınız. tabi 2. ve 3. sınavdaki performansınız da ciddi bir miktar azalacaktır. işletme öğrencileri için finans ve muhasebe derslerinin sınavlarının aynı günde olması da büyük bir talihsizlik olacaktır, hesap makinenizle de kanka olabilirsiniz.
  • bölümün 2 baba dersi olan maliyet ve yönetim muhasebesi derslerinin yanina birde cerez olarak yamulmuyorsam turizm isletmeleri tarzi bir dersin sinavina 15 er dakikalik araliklarla girerek gerceklestirdigim eylemdir. amfiler arasi depar atmama vesile olmustu kendileri
  • tamamından kalarak 3'te 3 yaptığım bir yaz okulu etkinliği.
  • (bkz: çift anadal)