şükela:  tümü | bugün
  • kişinin whatsapp dahil, hiçbir sosyal medya uygulamasına 1 gün boyunca girmemesi durumdur. akabinde telefonu ardı ardına çalacak, insanlar sonu merak edecek ve başına bir şey mi geldi diye kapısını çalacaktır. çünkü bütün hayatımızı, elimizdeki o parlak ekrana endeksledik. çünkü mutluluğumuzu, elimizdeki o parlak ekranın sağ üst köşesindeki şarj yüzdesine endeksledik. çünkü bütün hayatımızın alt üst olması, 2 saatlik elektrik kesintisine bakıyor. çünkü o kadar aciz bir hale geldik ki elimizdeki alet sayesinde uzaktaki insanlara daha yakınlaşıyor, yakınımızdaki insanlara daha çok uzaklaşıyoruz. bunu mandıra filozofu edasıyla yazmadım, bunu sadece aslında ne kadar aciz varlıklar olduğumuzu bir kez daha hatırlamamız için yazdım.
  • game of thrones yayınlanmasının ertesi günü işten gelip yeni bölümü izleyene kadar yapılması gereken eylemdir, zira "the internet is dark, and full of spoilers"

bunun haricinde; değil 1 gün, 1 ay bile girmesem tek bir allahın kulu sormayacağı için beni ilgilendirmeyen hadisedir.
  • hergün yaptığım şey. ne kadar gereksiz şeylerle ilgileniyormuşuz. göğe veya yeşil ağaçlara bakarak derin nefes alırsanız sosyal medya zihninizden temizlemiyor. deneyiniz. toplasam günde en fazla 1 saat bakıyorum artık.
  • çırılçıplak kalmak gibi bir his. ay ben dayanamam ki.
  • game of thrones spoiler'i yememek için, başta sözlük olmak üzere, hiçbir sosyal medya hesabıma girmedim.

ilk bölüm başardım, kalanı diğer bölümlere
  • eksisözlük dışında hiçbirine girmiyorum, neden bu kadar büyütüyorsunuz.
  • whatsapp'ın neden dahil edildiğini anlayamadığım liste. ben iletişim için kullanıyorum whatsappı, ama siz orda bile ortaya çıkan hikaye kısmına girip millet neler yaptı diye bakıyorsanız orasını bilemem.