şükela   tümü | bugün
 • eylemin gündüzü bütün acı veren kısmına karşın eğlenceli ve mizahiydi.

  * göstericiler meydanı sahiplendikleri anda halaya durdular ve halay hastalığı(mız) bir süre bakanlık yönüne yürüyüşü akamete uğrattı. lan arkadaş, getiremediler halay çekenleri. gaz bombaları halayın dibine düşse de tınmadılar, vazgeçmediler. polisin üstüne üstüne yürüyen kalabalık ara verip halaydan adam toplamaya geri indi.

  * bir ara kasa kasa portakal asfaltın ortasına bırakıldı. melih gökçek'in portakal sıkma standını sanırım "fethetmişler" :) biri bağırdı "melih gökçeeğin portakalı arkadaşlar bunlar. yiyiin"

  * zayıf, çelimsiz, kısa boylu bir delikanlı önüne gelen gaz bombasını alıp melih gökçek'in havuzlarının içine attı. maskeliydi. gökçek'in havuzları gerçekten işe yaradı. adam bu günler için yapmış herhal.

  * dayanışma psikolojisi teklifsiz konuşmanın en net halini görmemizi sağladı: "abi elindeki suyu bi versene" diyip suyu elimden alanından, dibime gelip "sıkayım, ihtiyacınız var mı?" diyerek antiasit su karışımıyla yardıma koşanlara kadar...

  not: otobüslere zarar verdiniz vs diyen ecdadı sikişmiş dalyaraklara inanmayınız. ne otobüs şoförlerine, ne otobüslere bulunduğum yerde dokunuldu. bilakis otobüsteki duyarsız varlıklara zarar görmemeleri gazdan boğulmamaları için dışarı çıkmaları yönünde telkinde bulunuldu. kimi dinledi, kimi paşa paşa altı saat otobüste bekledi. sevgili asayiş ekiplerinin olaya müdahale etmesini umut etti.
 • orantısız güç bu ne ya artık bir durun.
 • bahçeliyi bile uyandırdı. bize her yer güvenpark her yer taksim.
 • tunali'ya arac girisleri polis tarafindan kapatilmis durumda. insanlar yaya olarak caddedeler.

  bugun duydugum en ilginc slogan: "ankaragucu dustuyse tayyip de dusecek"
 • hakkında, götveren basın tarafından "otobüsler taşlandı" diye haber yapılan yürüyüş. lan amın evladı nerde otobüsler taşlandı nerde !
 • yalnız bir sıkıntı var. çabuk yoruluyoruz taze kan lazım. gidin bir dolaşın derim ben ortama bir bakın biraz ağlayın, sinüsleriniz açılsın, limon yiyin mesela. bu yılki c vitamini ihtiyacımı karşıladım. sirke için. koşun yürüyün spor yapın. aslında eylem faydalı bir şey. ama ben yoruldum.
 • polisin biber gazı, ardından da portakal gazı kullandığı eylem. bunun üstüne bir de rakı gazı gelirse iş keyfe girer yalnız.
 • 7,5 saat alanda gezici doktorluk yaptım ve gördüklerimi inanın size anlatamam sadece yaşanabilir sanırım. biber gazından vazgeçip polis başka bir zımbırtı atmaya başladıktan sonra işler çok daha çirkinleşti. portakal gazı mı ne diyor millet ben ne halttır bilmiyorum. kızılay avm'nin içine bundan atmışlar, hasta var dediler 6 hekim paldır küldür içeri girdik ama bu nasıl bir cehennem. nefes alamıyoruz. iki mağaza çalışanı bayılmış dediler, mağazaya girdik yok bu sadece bayılmak değil, bronkospazm geçiriyorlar. bildiğin pisi pisine ölecekler orda. bir şekilde müdahale ettik toparlandılar, mağazanın kepenklerini de kapatmışlar gaz içeride daha azdı. ancak mağazadan çıktığımızda eyvahlar olsun, ikinci kez kapalı alanda aynı gazı yiyince gözlerim kapandı, arkadaşlarım olmasa orda kaldım resmen göremiyorum. elimizdeki solüsyonlardan uyguluyorlar dışarıda yok göremiyorum, dakikalarca göremedim, üstelik bizim yanımızda bir sürü ilaç vardı biz şanslı bile sayılırdık. ankara yangın yeri
 • http://www.youtube.com/…4mgezwc6jxa&feature=mh_lolz

  daha bi bu kadar insan da kuğulu park da var. az kaldı. sabredin.