• saat 15.00'dan 21.00'a kadar katıldığım eylem olmuştur. saatler boyunca atılan gaz bombalarına rağmen hiçbir şekilde polisin meşrutiyet caddesine girememesi gerçekten etkileyiciydi. özellikle insanların barikatlar kurması sonucu polis geri püskürtüldü ve kimse gaz bombalarına bana mısın demedi. saat 21.00'dan sonra artık apartmanların çatılarından atılan gaz bombalarından kaçmak içni maalesef ayrılmak zorunda kaldık. bol bol göz yaşı dökdük ama umudumuzu yeniledik orada.

  ayrıca gidecek arkadaşlara tavsiye mutlaka 2 tane maske, fular ve deniz gözlüğü alın. mucizeler yaratıyor.

  edit: şuanda bile g.o.p'ta herkes sokaklara döküldü, tayyio istifa diye bağırıyor. ankara uyumadı! hiç bu kadar olabileceğini düşünmemiştim ankara'nın. inanılmaz.

  edit2: bu da bugünden benim çektiim bir fotoğraf

  https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/…15187_n.jpg
 • kurtuluş sakinleri ayaklanmış durumda.
 • kugulu tunali mahser yeri gibi kalabalik.
 • eylemin gündüzü bütün acı veren kısmına karşın eğlenceli ve mizahiydi.

  * göstericiler meydanı sahiplendikleri anda halaya durdular ve halay hastalığı(mız) bir süre bakanlık yönüne yürüyüşü akamete uğrattı. lan arkadaş, getiremediler halay çekenleri. gaz bombaları halayın dibine düşse de tınmadılar, vazgeçmediler. polisin üstüne üstüne yürüyen kalabalık ara verip halaydan adam toplamaya geri indi.

  * bir ara kasa kasa portakal asfaltın ortasına bırakıldı. melih gökçek'in portakal sıkma standını sanırım "fethetmişler" :) biri bağırdı "melih gökçeeğin portakalı arkadaşlar bunlar. yiyiin"

  * zayıf, çelimsiz, kısa boylu bir delikanlı önüne gelen gaz bombasını alıp melih gökçek'in havuzlarının içine attı. maskeliydi. gökçek'in havuzları gerçekten işe yaradı. adam bu günler için yapmış herhal.

  * dayanışma psikolojisi teklifsiz konuşmanın en net halini görmemizi sağladı: "abi elindeki suyu bi versene" diyip suyu elimden alanından, dibime gelip "sıkayım, ihtiyacınız var mı?" diyerek antiasit su karışımıyla yardıma koşanlara kadar...

  not: otobüslere zarar verdiniz vs diyen ecdadı sikişmiş dalyaraklara inanmayınız. ne otobüs şoförlerine, ne otobüslere bulunduğum yerde dokunuldu. bilakis otobüsteki duyarsız varlıklara zarar görmemeleri gazdan boğulmamaları için dışarı çıkmaları yönünde telkinde bulunuldu. kimi dinledi, kimi paşa paşa altı saat otobüste bekledi. sevgili asayiş ekiplerinin olaya müdahale etmesini umut etti.
 • orantısız güç bu ne ya artık bir durun.
 • bahçeliyi bile uyandırdı. bize her yer güvenpark her yer taksim.
 • tunali'ya arac girisleri polis tarafindan kapatilmis durumda. insanlar yaya olarak caddedeler.

  bugun duydugum en ilginc slogan: "ankaragucu dustuyse tayyip de dusecek"
 • 1 haziran 2013 güvenpark ve çevresinin bir kısımlık özeti. kendimce kaydetmeye çalıştım.

  http://imgur.com/a/cay2x#10
 • hakkında, götveren basın tarafından "otobüsler taşlandı" diye haber yapılan yürüyüş. lan amın evladı nerde otobüsler taşlandı nerde !