1. eylemin gündüzü bütün acı veren kısmına karşın eğlenceli ve mizahiydi.

* göstericiler meydanı sahiplendikleri anda halaya durdular ve halay hastalığı(mız) bir süre bakanlık yönüne yürüyüşü akamete uğrattı. lan arkadaş, getiremediler halay çekenleri. gaz bombaları halayın dibine düşse de tınmadılar, vazgeçmediler. polisin üstüne üstüne yürüyen kalabalık ara verip halaydan adam toplamaya geri indi.

* bir ara kasa kasa portakal asfaltın ortasına bırakıldı. melih gökçek'in portakal sıkma standını sanırım "fethetmişler" :) biri bağırdı "melih gökçeeğin portakalı arkadaşlar bunlaaar. yiyiiiiin"

* zayıf, çelimsiz, kısa boylu bir delikanlı önüne gelen gaz bombasını alıp melih gökçek'in havuzlarının içine attı. maskeliydi. gökçek'in havuzları gerçekten işe yaradı. adam bu günler için yapmış herhal.

* dayanışma psikolojisi teklifsiz konuşmanın en net halini görmemizi sağladı: "abi elindeki suyu bi versene" diyip suyu elimden alanından, dibime gelip "sıkayım, ihtiyacınız var mı?" diyerek antiasit su karışımıyla yardıma koşanlara kadar...

not: otobüslere zarar verdiniz vs diyen ecdadı sikişmiş dalyaraklara inanmayınız. ne otobüs şoförlerine, ne otobüslere bulunduğum yerde dokunuldu. bilakis otobüsteki duyarsız varlıklara zarar görmemeleri gazdan boğulmamaları için dışarı çıkmaları yönünde telkinde bulunuldu. kimi dinledi, kimi paşa paşa altı saat otobüste bekledi. sevgili asayiş ekiplerinin olaya müdahale etmesini umut etti.
  2. tunali'ya arac girisleri polis tarafindan kapatilmis durumda. insanlar yaya olarak caddedeler.

bugun duydugum en ilginc slogan: "ankaragucu dustuyse tayyip de dusecek"
  3. hakkında, götveren basın tarafından "otobüsler taşlandı" diye haber yapılan yürüyüş. lan amın evladı nerde otobüsler taşlandı nerde !
  4. yalnız bir sıkıntı var. çabuk yoruluyoruz taze kan lazım. gidin bir dolaşın derim ben ortama bir bakın biraz ağlayın, sinüsleriniz açılsın, limon yiyin mesela. bu yılki c vitamini ihtiyacımı karşıladım. sirke için. koşun yürüyün spor yapın. aslında eylem faydalı bir şey. ama ben yoruldum.
  5. polis turan taktigi uyguladi. once geri cekilip tekrar saldirdilar plastik mermilere gectiler. ayrica portakal bombasi en son 1961-1971 (bkz: vietneam savasinda) kullanildi.

1 haziran 2013 güvenpark yürüyüşü hakkında bilgi verin