• 2017 nba finallerinin ilk maci. oracle arena'da oynanacak maca iki takim da eksiksiz cikacak. bir tarafta tek basina takim lebron james, diger tarafta 4 all-star'dan olusan bir ilk bes. benim favorim taraftari oldugum galatasaray warriors ama temennim serinin 7 maca uzamasi ve iyi olanin, hakedenin kazanmasi.
  • warriors'u favori görmekle beraber konferans finalleri ilk maçında kawhi'yi zaza oyun dışında bıraktığı ana kadar geçen ve gsw'nin sürklase olduğu kısmı bir referans olarak alıp alamayacağımızı da düşünmeden edemiyorum. şutlar girmediğinde gsw o hale bürünecekse lebron seriyi alır götürür. ancak mental olarak hazır olduğunu düşünüyorum currygillerin ve 4-1 ile seriyi tamamlayacaklarını tahmin ediyorum.
  • bu yıl cavs'ın işi iyice zorlaştı 4-2 gs alır her maç lebron ırving love üçlüsü tam performans oynayamazsa diğer dörtlüden minimum ikisi gününde olacaktır.
  • warriors'un 4-2 alacağı serinin ilk maçıdır.

lebron teröristini şampiyon yaptırmayacağız biiznillah... *
  • lebron ve arkadaşlarının sonunda gerçek bir defansla tanışacakları maç olacak. favori tabi ki otoritelerin üzerinde hemfikir olduğu şekilde warriors, ama cavs'ın da uzun dinlenme aralarından oyuna daha odaklanmış çıkma gibi bir avantajı var. cas'ın kazanması için tüm takımın hatasız oynayıp, warriors'ta thompson'ın formsuzluğunu sürdürmesi gerekiyor. cavs'ta bir kişi aksar, veya thompson attığını soktuğu normal formuna dönerse maçı warriors rahatça kazanır.
  • ilk maç cleveland ağır bir tokat yiyecektir.
  • galatasaraylılara sarı-lacivert çektiren maç.
  • lakers'ın olduğu bir final serisi özlemiyle izleyeceğim yedinci final serisinin ilk maçı. bizim için de gelecek o güzel günler.

güzel bir basketbol olması ve seyir zevki yüksek olması dileğiyle, gönlüm gsw'den yana.

tahmin: 4-1 veya 4-2 gsw.
  • 4-0 lık serinin ilk maçı. golden state süpürecek ve bu defa playoffta yenilmeden şampiyon olup yine tarihe geçecek.

geçen sene favori oldukları finalde 3-1 den mucizevi biçimde seri verdiler, kimse ne olduğunu anlamadı, bu sene ise kadrosunu bana göre ligin en iyi hücum oyuncusu olan ( savunma liderlik vs dahil olduğunda lebron'un bir tık gerisinde,) kevin durant ile güçlendirdiler. durant ile finalde maç kaybetmezler. klay thompsonun formu düşük biraz belki bu yüzden 1 maç kaybetme ihtimalleri var.

draymond gren'i günahım kadar sevmem, dişliğini sürekli elinde ağzında tükürüklü olarak çeviren pislik curry'den nefret ederim ama kevin durant hamlesi takımı bambaşka bir seviyeye çekti, lebron bir başına baş edemez, irving katkısı da yetmez, love minnesota günlerindeki gibi, veteran dwill utah günlerindeki gibi oynarsa şansları olabilir o da çok zor,
hesabın var mı? giriş yap