• biten birşeyin olmadığını gösteren sayılardır.

az önce geldim nöbetten, n95 takmaktan burnum yara oldu artık. starbucks zübbeleri pembe götlerinin üstünde oturmayı beceremediği için bitmedi, bitmiyor.
  • enflasyona ne kadar inanıyorsak bu rakamlara da o kadar inanıyoruz.
  • bitti gibi diyenler herhalde kafalarında bitirdiler işi. zira dört gün sokağa çıkma yasağının ardından bile yalan dolan düşmüş sayılarla bile 800 üstü vaka çıkıyorsa bugün başlayan normalleşme süreci sonrasında ne olacağını anca allah bilir.
  • harika gidiyoruz.. part time karantinalarla bitirdik bu işi.. diğer ülkeler salak gibi tam zamanlı karantinalarla bi sürü insanın ölmesine neden oldular.. birisinin bu gerçeği diğer ülkelere acilen söylemesi lazım..
  • bu rakamları acaba tüik mi açıklıyor ?
  • bu sayilara ilk gunden bu yana inananlarin beynini seveyim. ulan sadece 1 ilde 3-4 gunde 200 yeni hasta cikti. (yatis verilenlerin sayisi. eve gonderilip karantinaya alinanlar haric) 80 il var. gerisini siz dusunun.

bence bu adamlar yanlis yapiyor. bu konuda basarili olmak istiyorlarsa yapacaklari tek sey antikor testi. hasta sayisi, entube sayisi, agzini yuzunu siktigimin sayilarinin hicbir onemi yok artik. toplumun yuzde kaci bagisiklik kazandi bu zikkima o onemli. tahminimce 2019 kasim-subat ayları arasinda yasanan salgin covid salginiydi. gotumuzden haberimiz yokken atlattik insallah.

neyse antikor testiyle benim bile oyumu alabilirler.
  • insanları yanıltmaması gereken verilerdir. 29 mayıs tarihinde girdiğim entry’nin ilgili kısmını aynen kopyalıyorum:

“eğer bugün (28 mayıs) yeni vaka sayısı 1200-1400 bandına gelirse endişe etmeliyiz demiştim. sonuç ne oldu peki? bugün 1182 yeni vaka açıklandı. yarın (29 mayıs) eğer yine bu bahsettiğim civarlarda vaka gelirse işte o zaman biraz tedirgin olmak lazım. (1141 yeni vaka açıklandı.) çünkü cumartesi-pazar-pazartesi-salı ve çarşamba günü vaka sayıları yine düşük gelecek 4 günlük sokağa çıkma yasağının etkisiyle. yani veriler doğru olacak ama genel gidişatı ifade etmeyecek bu veriler. kafa karışıklığı bu yüzden insanlarda. “al işte etkilenmedi sayılar.” demek için çok erken henüz.”

lütfen herkes tedbirli davransın. bu açılmalar salgın bittiği için değil, lütfen bunu anlasın herkes. önümüzde iran verileri var. herkes bakabilir;
    (bkz: #107532274)

ekleme: iran 2 mayıs’ta 802 vaka açıkladı, bugün yani 1 haziran tarihinde açıkladığı vaka sayısı 2979.
  • dünün testleridir.

cuma neyin ne olduğu belli olur.
  • vaka sayısının kaç olduğunun önemi yok artık, günlük vaka sayısı 10 kişi de olsa herkesin o 10 kişinin içinde olma riski var. bu nedenden dolayı ben önlemler gevşetilse de bireysel önlemlerimi gevşetmeyeceğim. vakaların arasında olmak istemiyorum. toplu taşımaya binmeyeceğim, maskemi takmaya devam edeceğim, berbere,avm'ye, kalabalık ortamlara girmeyeceğim, kısacası son 3 aydır nasıl önlemler alıyorsam, o önlemlere devam edeceğim. bu önlemler sayesinde hastalık kapmadım, aynı özenle kapmamaya devam edeceğimi düşünüyorum. isteyenler maske takmasın, önlem almasın kendileri bilir, bundan sonra herkes kendisinden sorumlu.
  • oğlum gerçekten bunlara inanıyor olamazsın lan. ahahaha nerede yaşayıp neler gördük 20 senedir, nasıl inanabilirsiniz nasıl böyle saf ve eğitilmez/öğrenmez olabilirsiniz aklım almıyor.

inanmadığım sayılardır, daha az olduğuna yüzde yüz eminim, süreç muhteşem yönetildiği için bugün maksimum 25 kişiye covid pozitif teşhisi konulmuştur.

vay amk.
hesabın var mı? giriş yap