şükela:  tümü | bugün
 • ev ve araba fiyatları bu denli uçuştayken gençlerin geleceği kestirmesi zor gerçekten.
  bu tempoyla gidilirse müteahhitin nargileci oğlu haricinde ev araba alınamayacak ya da yeme içmemizden çoluğumuzdan çocuğumuzdan kısıp yatırım yapacağız.
  serbest piyasa kendiliğinden oluşan bir şey ama türkiye emlak piyasasındaki hükümet eli biraz sigaraya yapılan zamlara benziyor.
  mezun olmama 1 sene kala her geçen gün her şeyin zamlandığını görmek gelecek adına hayat standartı beklentilerimi şimdiden düşürmeme sebep oldu.

  bir de faize haram olduğu için her türlü zorluğa rağmen uzak duranlar var. bir köşede parasını biriktirenler var. 1 gecede paralarının %20'si pul oldu. düşük faizle bile 1 gün öncesine göre zarar ettiğin evden bahsediyoruz.

  haksız memurluklar, çalışıp karşılığını alamama, belirli grupların ülkenin kaymağını yemesi, saçma sapan arabalar alarak senelerce çalışıp kazanacağımız parayı tek hamlede yurtdışına kaçıran ergen müteahhit çocuklarını birebir gözlemleme vs. derken umutlar azalıyor.
 • iktidardakiler de bilmiyor mu sanki bu faiz indirimi ile ev fiyatlarının fırlayacağını ve aslında evlerin daha alınmaz bir hal alacağını...

  matematik bilmeyen seçmeni kendi tarafında tutma hamlesinden başka birşey değil, nasılsa seçmeninin çoğunun ev almak gibi ihtimali yok, iktidar ekonomiye müdahale edermiş gibi olsun diye yapılan bir hamle
 • ev kredi faizinin düşmesi ile plansız programsız ev almaya koşanlar yüzündendir
 • şu millet hiç bir şey öğrenemediyse de kapitalizmi, ticaretin acımasız kurallarını, piyasa ekonomisini öğrendi hatta genlerine işledi diyordum ama yok onu da öğrenememiş. küfür kıyamet gırla gidiyor. vay efendim fiyatlar kontrol edilsin, devlet buna bir şey yapsın...
  beleş krediyi ceplerken maaşallah herkes kapitalist ama iş harcamaya gelince kızıl komunist.
  enflasyon uçarken bu bedava kredi oranları ne iş diyen yok.
  para nedensizce bollaşınca zannediyorlar ki almak istediklerinin fiyatı da nedensizce yerinde sayacak. senin paraya ulaşabilirliğin artacak ve o parayı senden almak isteyenler maliyetlerini sineye çekip iskonto yapacak. yok öyle dünya.
  ekonomi ögrenin. boşuna asabiyet yapıp harap etmeyin kendinizi.
 • favorilerimde 50 ye yakın ev vardı. krediler düşünce fiyat artıran tüm ilanları sildim . böyle orospu çocuklarına bir lira bile vermem.
 • bu fiyatlardan ev alırsam siksinler dedirten artışlardir. evet birikimim vardı. ev alacaktım ama artık vazgeçtim. hem de neredeyse %70 peşinat ile ev alacaktım. nereye kadar arttiracaksiniz hepimiz göreceğiz. bu fiyatlardan zaten yatırımcı da ev almaz. sadece konut ihtiyacı acil olan hesap bilmeyenler ev alabilir. onlar da bir yere kadar ancak alacak.

  ben enayi değilim paramı sokakta toplamiyorum. götürürüm kuyumcudan bilezik alır bankanın kasasına koyarım zaten türkiye'de değerini korumuş olur. piyasa düşünce de istediğim evi alırım.
 • arkadaslar ev de almayın araba da almayın. ülke ekonomisini hareketlendirmek ve bu fırsatcilari sevindirmek adina yapilmis faiz indirimlerine aldanip hayatinizin 10 15 yillik bolumunu ziyan etmeyin , ettirmeyin.
 • lafı uzatmanın alemi yok.
  başlığı açan yazar haklı.
  bu orospu çocukluğudur.

  tanım : orospu çocukluğu.
 • ya siz ya silme cahilsiniz ya da devletin saçma sapan ekonomi politikalarına ses çıkarmak istemeyip suçu satıcılarda arayan yavşaklarsınız.
 • malum sitede ilana ilişkin bilgilerin üçüncü sekmesinde yer alan; "emlak endeksi" sekmesinin kapanmasına/kapatılmasına/çökmesine sebep olan artış.