şükela:  tümü | bugün
 • bahsedilen kredi paketine ait detayları bankaya başvuru yaptığımız zaman öğrenebildik. öyle bir kampanya ki sanki sadece belirlenmiş olan inşaat firmalarını kurtarmak adına yapılmış bir çalışma. 0,64 faiz oranlı 12 ay ertelemeli kampanya kredisi için istenen şartlar;

  evin tapusunun 31.12.2018 tarihi öncesine ait olması ve evde daha önce oturum olmaması.

  bu şartlarda anadolu’da ev bulmak neredeyse mümkün değil belli ki büyük şehirlerde fahiş fiyatlı evlerini satamamış inşaat firmalarına milleti borçlandırma kampanyası sunulmuş bizlere.
 • bazi insanlar cidden cok enayi, örneğin ev icin 96ay 300000bin kredi çekecek adamın faiz indiriminden kari 38bin lira olacaktir. ama alacagi eve 150bin civari zam yaptılar, cevremde bu sekilde oldu hep. yani bu keriz 38bin indirim oldu diye o evi 150bin pahalıya alacak yani 120bin fazla para veriyor ama keriz olduğu icin koşa koşa bu evi aliyor.

  faizler 0.94 iken emlakcilarin beni arayıp 700ye bıraktığı ev şimdi 850 olmus ve bu kerizler kosarak bu evi aliyor. cidden iq seviyemiz cok dusuk. bazen düşünüyorum da bu kadar düşük zekalılarin içinde ben cok zengin olmalıydım aslında. bu arada bu keriz bizi bekleyen buyuk krizi de goz ardı ediyor acaba senin işin garantimi çektiğin o krediyi bir kac yıl sonra odeyebilecegin bir işin olacak mi?

  benim cebimde 700bin varken cesaret edip alamadığım evi bu adamlar cebinde 50bin lira ile aliyor su an, ben mi cok aptalim yoksa bunlar mi bekleyip göreceğiz.
 • maalesef klasik türkiye gerçeği.. fırsatı gördü müydü yapıştırıyor adamlar.. ben de elimdeki daireyi satılığa çıkarmıştım yaklaşık 3 aydır satılık ama bu süreçte bir kaç kişi aradı fiyat sordu o kadar.. bu kredi faiz oranlarının düşürülmesinden beri bir hareketlilik var.. fiyatta artış yapmadım muhtemelen yakında gider o daire ama fırsatçılar yine bu furyada dairelerini satamayacaklardır biraz daha fazla kazanma hırsları yüzünden.. bir yerde de talep arzı belirliyor klasik piyasa işleyişi işte..
 • çanakkale'nin bir ilçesinde 750 lira kira ile oturulan ev için istenen fiyat 190.000 tl

  253 ay yani 21 yılda kendisini amorti ediyor.
 • alabilenin mevcut fiyatlarla biran önce ev alması gereken fiyatlardır. bu fiyatlara bu kredi oranıyla ev almazsanız bir daha da kolay kolay ev alamazsınız. fiyatlar bundan sonra hep yukarı gidecek. yeni normale alışmak lazım.
 • (bkz: ikinci el otomobil piyasasının çıldırmış olması*) başlığında ağlaşanların yeni mekânı olacak başlıktır.

  siz niye insanlara suç buluyorsunuz? millet enayi mi sana ucuza malını versin? veya sen babasının oğlu musun, diğerleri zam yaparken sana zam yapmasın? yapacak tabi. sen de ev ya da araba sahibi olsan sen de aynısını yapacaksın. o yüzden gelip de burada ağlaşmayın.

  serzenişleriniz akp döneminden önce olsaydı haklıydınız.. çünkü o zamanlar insanlarca vicdan vardı, ahlak vardı. ama artık yok. uzun süredir yok hatta. kendinizi biran önce yeni sürüme update edin. vatandaş ne yapsın ayrıca. iş yapıyor devlete vergi, araba alıyor vergi, kullanıyor vergi, mal alıyor vergi...bu işi bu hâle getiren devlet değil mi? tepkinizi halka değil yönetime gösterirseniz daha mantıklı bir iş yapmış olursunuz.
 • şu fiyatlara bir apartman dairesi almak güzel olmasa gerek. uzakta olsa şehir dışındaki mahalleden ya da bir köyden müstakil ev almak daha mantıklı bu paralara.
 • alınan haberlere göre faizlerin düştüğünü duyunca bankalar önünde kuyruk oluşturan bir yamyam çetesinin bu fahiş fiyatlara sebep olduğu söyleniyor. amaçları çalışan ve üreten insanların önce kanlarını emerek parazit olmak sonra da etlerini yemekmiş. internetteki emlak sitelerinden ve ilan tabelalarından fiyatlarda anlaşan bu yamyam kartelinin haysiyetli bir yatırım aracı bulmaları beklenmiyor.
 • orta çaplı bir tane dubleks alak diyoruz ama kredi faizi düştü diye fiyatları arttıyorlar. esefle kınıyorum.
 • denetlenmeli kesinlikle bi evın cıkabılcegı bı eder sınır olmalı.keske expertız in verdiği fiyat aralığından yukarı cıkamasa ev sahıplerı.bu kadar bası boşluk olmaz arkadas ya.ey insaf! araba piyasası da ev piyasasıda köpük şu anda.o köpük elbet sönecek.almayın aldırmayın ki sönsün.