• aklıma şu karikatürü getirmiştir.

bizim halk zaten normale çoktan dönmüştü fakat sadece mekanlara giremiyorduk. sağda solda, cadde kenarlarında, parklarda, kaldırımlarda yiyip içip sosyalleşiyorduk.
  • aslında hiç de normale dönmemesidir.
  • coronanın bundan haberi var mı, covid-19 bunu beğendi, 15 haziran 2020 2.dalganın gelmesi

edit akbayram: üstteki arkadaş entry sildiği için bu entarimin esprisi kalmadı.

üstteki entry şöyleydi: "şimdi hemen bu entry nin altına 'coronanın bundan haberi var mı, covid-19 bunu beğendi, 15 haziran 2020 2.dalganın gelmesi' gibi şeyler döşenmeyin"
  • 1 haziran 2020 benim normale dönemeyişim. biri yüzüme berry hibiscus çarpsın kendime gelirim belki.
  • manastıra dönüş.

bir süredir gülün adı'nı(bkz: il nome della rosa) okuyorum. bütün hikaye sanki benim 1.5 yıldır çalıştığım kurumda geçiyor. manastırın duvarlarını kampüsten ayıran çizgi nerede bulamıyorum. hayal dünyası garip, flu ve geçişken.
    başlangıçta bu zihin oyununa anlam veremedim. çık artık şu mekandan yeni bir mekan inşa et diye diye kitabı yarıladım.
    bu sabah yeni normalde ilk iş günü, saat sabah 5.30 elimde sarı diş fırçası gözlerim kapalı, huşu içinde diş temizliyorum. aniden kendimi manastıra dönen bir rahip gibi hissettim. meğer benim çabalayıp çabalayıp aidiyet kuramadığım bu kurum sürekli bir katlin mekanıymış.
    şimdi yoldayım. düşünüyorum ve gerçekten merak ediyorum. william mıyım adso muyum, kütüphanede sıkışan bir rahip miyim, yakında ölür müyüm öldürülür müyüm?
  • normale dönmek değil, normale dönmek istemek.. her gün yine birileri yakınlarını kaybediyor, her gün haberlerde görüyoruz kaç kişi vefat etmiş, yüzyılın vebası bu illete aşı bulunmadan gerçek anlamda normale dönme olmaz. asansörde maskesiz bir tip görünce sinirleniyorum binmiyorum. dikkat edin, şakası yok.
  • yeni normaldir o eski normal olsa duramazsın.
  • 1-7 haziran kutlu corona haftasına hoş geldiniz sevgili insanlar. bu haftaki ünitemizde corona’nın küllerinden doğuşunu işleyeceğiz.
    haftalık konularımız aşağıdaki gibidir.
    1 haziran: toplu taşımada nasıl yayılıyoruz
    2 haziran: cafelerde nasıl yayılıyoruz
    3 haziran: starbucksa nasıl sızıyoruz.
    -------------3.1: caramel macchiato'nun içerisine sızmak için 100 neden
    -------------3.2: white chocolate mocha'ya bir selam çak
    -------------3.3: espresso con panna'da gizlenmenin sırları
    -------------3.3: "espresso macchiato pusuya yattım ahmeto" felsefesi nedir?
    4 haziran: şirketlerde'deki departmanlar arası yayılımın altın kuralları
    5 haziran: işten eve uzanan corona hikayemiz.
    6 haziran: haftasonu kaçamağı virüsü silahının kullanılması (öpüşen çiftlerin, düzüşen sevgililerin en korumasız olduğu anlarda kullanılır).
    7 haziran: taktik maktik yok bam bam bam...
    8 haziran: karantina günlerine merhaba de.
  • maskeli , eldivenli insanlar görmediğimiz gün hayat normale dönmüş olacak
hesabın var mı? giriş yap