şükela:  tümü | bugün
171 entry daha
 • meyhaneler, eğlence yerlerini kapattıkları zaman korkularım vardı bunları bir daha açarlar mı diye, çünkü ilk oraları kapatmışlardı, buralar halen kapalı ve ne zaman açılacağı belli değil. açıkçası bu mekanlar ne kadar daha ayakta daha durabilir ve mesela 1 ay sonra açılmalarına izin verilirse halen ayakta kalırlar mı çok büyük soru işareti.
  spor salonları, kahvehaneler, açıkken, toplu taşımada bile kısıtlamalar kaldırılmışken sadece buraların kapalı kalması salgın sürecinde ideolojik yaklaşımı fırsata çevirmekten başka bir şey değil. umarım yanılıyorumdur.
 • umarım 2. dalga falan vurmaz bizi çünkü ne ülkenin ne özel sermayenin bunu kaldıracak gücünün olduğunu düşünmüyorum
 • ben de artık insanların umursamazlığından bıktığım için ben de katılıyorum bu normalleşen gruba. sikimde değil, ölmem ben. ölürsem de napayım?
  13 mart’tan beri toplasanız 10 kere çıkmamışımdır evden ama adamlar avm, plaj, kafe, berber vs. ne varsa açtılar amk. bu saatten sonra koronavirüs için yapacak bir şey yok.
  bulaşıcılığı bu kadar yüksek olan bir virüsten sizi koruyacak hiçbir güç yok. ne maskeler, ne eldivenler ne de siperlikler. bağışıklığınızı yüksek tutun.
  yaşlılarınıza ekstra dikkat edin.
 • şu durumda enflasyon %10 çıktığına göre, covid19 un artma ihtimali yok. elinde kalem olan kafasına göre yazıyor. avrupa ülkeleri türkiyeye seyahat i açmadı, neden acaba? kesin bizi çekmedikleri için. korono ile verdiğimiz mücedele de çattır çatır çatlıyürler.
 • bundan 1 ay sonra demezler mi dün yediğin hurmalar bugün götünü tırmalar diye ?
 • valla onu bunu bilmem de alışveriş yapacaksanız ya da bir yerde oturup çay kahve falan içecekseniz doğru zaman bu zamandır. hem kalabalık yok hem de çalışanlar çalışmaya aç. bıkkınlık yok yüzlerinde. gayet iyi ilgileniyorlar. eskiden gayet kaba şekilde davranan bir çay bahçesi dün resmen önüme kırmızı halı serecekti. kontrollü bir şekilde dışarı çıkıp sürü bağışıklığına geçmemiz lazım. evde oturup poşet ambalaj yıkayarak bağışıklık kazanılmaz