• teklik her zaman bokluk olduğu için 'halklarımız' ifadesinde bir sorun olduğunu sanmıyorum.

birleşmeyelim, hep bölünelim, ta ki toplumun bireylerden oluştuğunu kavrayana dek.

editto: her birey doğası gereği geri kalan herkesten farklıdır ve bu yüzden özeldir. bir birey olarak kendinizi tek bir çatı altında eritirseniz, sizin bir koyundan, çatının da bir sürüden farkı kalmaz. kendinizi yüceltin, toplumu değil. toplum olarak yükselmenin tek yolu budur.
  • 6 milyon oy. tamam teröristlerle ülkeyi birlikte yönetecek bir kalabalığa ulaşmışsınız.

okumaya değmez bile hepsini. sizi hala konuşturan bu devlet ve türk milleti her türlü trajediyi hakediyor.
  • ipimde olmayan açıklamadır.

bir muharrem iki hdp seçmeni...

muharrem ben 15 milyon kişiyi temsil ediyorum hdp 6 milyon kişi blablabla diyip kendince milleti kandırıyor.

ulan muharrem millet sana tayyip'e karşı anketlerde en yüksek oy alacak muhalif aday sensin diye o kadar oyu verdi yani o oy senin kara kaşının kara gözünün siyasi kabiliyetinin oyu değil.

be hey hdp, sırf barajı geçin de ak parti doğuda milletvekillerini almasın diye insanlar size emanetçi oy verdi. normalde %5 oyu dahi taşrada pkk baskısı olmasa çıkmayacak partisiniz. 6 milyon oymuş da bilmemne... yav yürü git işine...

yemin ederim ne doktorlar ne mühendisler istedi diyen evde kalmış karı gibi boş muhabbet koparılıyor bununla da aptal kandırılmaya çalışılıyor...
  • sen git önce vahşi yamyam halkını (tabanını) eğit. silah almak yerine kalem alsınlar ellerine. medeniyet inşa etsinler. bak o zaman devrim nasıl kendiliğinden gerçekleşiyor.
  • birim demis ki "halklarımız değil halkımız demeyi öğrendikleri zaman okurum."

halklarimiz, halklarimiz, halklarimiz, halklarimiz, halklarimiz ve halklarimiz.

yeterli degilse ozelden de atabilirim.

bir bunu diyenler bir de trafik isiklarinin neden etegi yok diye asiri feministler. nedir arkadasim derdin? kim nasil hitabet kullaniyorsa kullansin.
  • pkk'nın terör örgütü olduğunu kabul etmedikleri sürece hdp'ye oy moy yok
  • hızlı hızlı göz gezdirip terörle aramıza mesafe koyuyoruz ifadesini göremediğim açıklama.
  • burada umursanmayacak açıklamadır.

yüzde 10 dan fazla oy alan bir partiyi "terererörörö" diye yaftalayıp, amerikadaki blm eylemlerini destekleyen türklerden de fazlası beklenmez. her seçimde mhp'den gelmeyen "emanetçi oyları" size bu adamlar veriyor. seçim zamanı birlik zamanı diye ağlayıp şimdi adamlara terörist diyorsunuz.

bu adamların anayasaya, ülkenin bölünmez bütünlüğüne bir tehdit oluşturma durumu varsa, yönetim ne diye kapatmıyor bu partiyi? çünkü onlara bok atıp oy toplamak daha kolay. çünkü "kılışdar" ı suçlayamadığın yerde "hdpkk" kartını oynayabilirsin. yıllardır "dağa çıkmakla hak alınmaz, burası demokratik bir ülke, derdiniz neyse gelin mecliste anlatın" dediğiniz adamlar gelip derdini mecliste anlatınca "yaw bunlar derörisd" demekten öteye gidemeyecek kadar oksimoronsunuz.

şu kadar net söylüyorum, müslüman değilim, türküm ve ülkemi bir çoğunuzdan daha çok seviyorum, ama bu ülkede hdp'nin ve saadet'in yaptığı çizgide siyaset yapabilen, duruşu olan parti yok. az biraz gözünüzü fanatizmden alsanız göreceksiniz, adamlar misyonlarını vs. tamamen bildirilerle yayınlayarak, güzel ve "efendi" siyaset yapıyorlar. ama bu ülkeye fazla. bu ülkeye "eyy" lazım, "kılışdar" lazım, "receb bey" lazım, "hdpkk, chpkk, akpkk" lazim, bu ülkeye tek kelimelik, 3 yaşındaki çocukların aklında tutabileceği sloganlar lazım. ötesi fazla geliyor çünkü.

adamlar kaç paragraf bildirge yayınlamış, "hdp yayınladığı için okumam" diyor. iyi, okuma, ama yarın öbür gün çomar dediğin adam, senin partinin açıklamasına "yaw bunlar fedöncü neyini dinleyecez yaw" dediği zaman da kendini yüksekte görme. aynısınız çünkü.

inb4 "sen teröristsin"
    inb4 "sen trollsün"

ulusalcıyım, siktirip gidebilirisiniz
  • hala halklarımıza takılan börücü low iq çomarlar var. lan türkiye elden gidiyor sizin yüzünüzden.

atatürk zamanında bütün etnikleri eritip türk milleti yaratmaya çalıştı ama olmadı. olamazdı da. korkmayın olum bu kadar. 1 karış toprak alamazlar. türkiye de bölünmez.
  • hdp ile ilgili başlıkların altına yazılanları okuyup bir tümevarım çıkartmayı bırakın arkadaşlar. bin tane çift kişilikli troll var burada gelip altına chp seçmeni gibi davranıp nefret kusan da olacaktır başka kılıklara girip küfür edecek de olacaktır. çünkü muhalefetin birleşmesi demek akp mafyasının bu topraklardan adım adım silinmesi demek. adamlar da bu tehlikenin farkında iki senedir ellerinden geleni yapıyorlar bunu engellemek için ama işe yaramıyor geçen sene de bir halt yiyemediler en son abdullah öcalan'ı devreye sokmaya çalıştılar acizler. o yüzden yine yeniden yazıyorum hdp ile ilgili ne olursa olsun altında ötekileştirmeler küfürler lanetler okumadan standart düm düz yorumlar gırla gidecektir. ancak bunların hiç bir şey için gösterge olmadığını da unutmayın. hdp = pkk olsaydı geçen sene abdullah öcalan'ın istediği olurdu yerel seçimde. adamlar ne öcalan dinledi ne başka şey kürtler gitti oyunu iç seslerini dinleyerek verdiler. bu ülke normalleşecek. pkk da akp de yok olup gidecek. bu ülke sorunlarını kürt türk birlikte medeni ülkeler gibi mecliste çözecek.

tekrar yazıyorum hdp ile ilgili bu sözlükte ne başlık açılsa altında nefret kusanlar ama terörörö diye sallayanlar olacaktır, sallamayın ciddiye almayın. bunların büyük kesiminin troll olduğunu da bilin olmayanlar da elbet var onlardan da zarar gelmez. bu ülke onlar gibi düşünmüyor artık. zaten hiç bir zaman düşünmedi hep yanıldı bu adamlar siyasette hiç bir zaman istedikleri veya tahmin ettikleri olmadı kime sarıldıysalar hayal kırıklığı yaşadılar, yine olmayacak. bu ülke sizin içinizdeki nefretle ileriye gidemez bunu da bu ülkenin insanları biliyor.
hesabın var mı? giriş yap