şükela:  tümü | bugün
 • hızlı hızlı göz gezdirip terörle aramıza mesafe koyuyoruz ifadesini göremediğim açıklama.
 • kalaşnikof'unun mermisine barış diyenlerin beyanı.
  artık ne kadar inanılırsa.
 • ozeti

  hdp den akp ye mavi boncuklar
 • hdp'den sonrasını okumadım. ne zaman ki hdp kandilden emir almayı bırakır, bebek katillerine lanet yağdırır, leş cenazelerine katılmayı bırakır o zaman okurum. hdp, pkk'nın uzantısı ve ak parti'nin milliyetçi kesimi kontrol amacıyla koz olarak kullandığı bir partidir.
 • burada umursanmayacak açıklamadır.

  yüzde 10 dan fazla oy alan bir partiyi "terererörörö" diye yaftalayıp, amerikadaki blm eylemlerini destekleyen türklerden de fazlası beklenmez. her seçimde mhp'den gelmeyen "emanetçi oyları" size bu adamlar veriyor. seçim zamanı birlik zamanı diye ağlayıp şimdi adamlara terörist diyorsunuz.

  bu adamların anayasaya, ülkenin bölünmez bütünlüğüne bir tehdit oluşturma durumu varsa, yönetim ne diye kapatmıyor bu partiyi? çünkü onlara bok atıp oy toplamak daha kolay. çünkü "kılışdar" ı suçlayamadığın yerde "hdpkk" kartını oynayabilirsin. yıllardır "dağa çıkmakla hak alınmaz, burası demokratik bir ülke, derdiniz neyse gelin mecliste anlatın" dediğiniz adamlar gelip derdini mecliste anlatınca "yaw bunlar derörisd" demekten öteye gidemeyecek kadar oksimoronsunuz.

  şu kadar net söylüyorum, müslüman değilim, türküm ve ülkemi bir çoğunuzdan daha çok seviyorum, ama bu ülkede hdp'nin ve saadet'in yaptığı çizgide siyaset yapabilen, duruşu olan parti yok. az biraz gözünüzü fanatizmden alsanız göreceksiniz, adamlar misyonlarını vs. tamamen bildirilerle yayınlayarak, güzel ve "efendi" siyaset yapıyorlar. ama bu ülkeye fazla. bu ülkeye "eyy" lazım, "kılışdar" lazım, "receb bey" lazım, "hdpkk, chpkk, akpkk" lazim, bu ülkeye tek kelimelik, 3 yaşındaki çocukların aklında tutabileceği sloganlar lazım. ötesi fazla geliyor çünkü.

  adamlar kaç paragraf bildirge yayınlamış, "hdp yayınladığı için okumam" diyor. iyi, okuma, ama yarın öbür gün çomar dediğin adam, senin partinin açıklamasına "yaw bunlar fedöncü neyini dinleyecez yaw" dediği zaman da kendini yüksekte görme. aynısınız çünkü.

  inb4 "sen teröristsin"
  inb4 "sen trollsün"

  ulusalcıyım, siktirip gidebilirisiniz
 • kim siker hdp'yi. türk kamuoyu için anlamı olmayan açıklama.
 • hdp bu ülkenin geleceğini düşünüyorsa yapacağı tek bir açıklama vardır: pkknın kalıcı olarak silah bıraktığını ve türkiye topraklarından çekildiğini ilan etmek.

  bak o zaman nasıl sağcısı - solcusu, muhafazakarı - seküleri hep birlikte ekonomiyi, eğitimi, adaleti, dış politikayı konuşuyor.

  tabi böyle bir açıklama için izin ve teyit almaları gerekecektir şüphesiz. sadece pkkdan da değil.
 • hdp ile ilgili başlıkların altına yazılanları okuyup bir tümevarım çıkartmayı bırakın arkadaşlar. bin tane çift kişilikli troll var burada gelip altına chp seçmeni gibi davranıp nefret kusan da olacaktır başka kılıklara girip küfür edecek de olacaktır. çünkü muhalefetin birleşmesi demek akp mafyasının bu topraklardan adım adım silinmesi demek. adamlar da bu tehlikenin farkında iki senedir ellerinden geleni yapıyorlar bunu engellemek için ama işe yaramıyor geçen sene de bir halt yiyemediler en son abdullah öcalan'ı devreye sokmaya çalıştılar acizler. o yüzden yine yeniden yazıyorum hdp ile ilgili ne olursa olsun altında ötekileştirmeler küfürler lanetler okumadan standart düm düz yorumlar gırla gidecektir. ancak bunların hiç bir şey için gösterge olmadığını da unutmayın. hdp = pkk olsaydı geçen sene abdullah öcalan'ın istediği olurdu yerel seçimde. adamlar ne öcalan dinledi ne başka şey kürtler gitti oyunu iç seslerini dinleyerek verdiler. bu ülke normalleşecek. pkk da akp de yok olup gidecek. bu ülke sorunlarını kürt türk birlikte medeni ülkeler gibi mecliste çözecek.

  tekrar yazıyorum hdp ile ilgili bu sözlükte ne başlık açılsa altında nefret kusanlar ama terörörö diye sallayanlar olacaktır, sallamayın ciddiye almayın. bunların büyük kesiminin troll olduğunu da bilin olmayanlar da elbet var onlardan da zarar gelmez. bu ülke onlar gibi düşünmüyor artık. zaten hiç bir zaman düşünmedi hep yanıldı bu adamlar siyasette hiç bir zaman istedikleri veya tahmin ettikleri olmadı kime sarıldıysalar hayal kırıklığı yaşadılar, yine olmayacak. bu ülke sizin içinizdeki nefretle ileriye gidemez bunu da bu ülkenin insanları biliyor.
 • savaşlara son vermek istiyormuş bebek katilleri, kürt sorununu çözeceklermiş, böyle bir sorun yokken, arkalarına başlığı açan gibi salakları toplamak için mağduru oynamaktan bıkmadınız onun bunun çocukları.

  engelle
  başlıklarını engelle