şükela:  tümü | bugün
 • "kamu bankaları konuttan taşıta, mobilyadan tatile dört yeni kredi paketi hazırladı. sıfır konutlar için faiz oranı yüzde 0,64'e kadar düşürüldü. ikinci elde faiz yüzde 0,74 olacak. konut kredisinde peşinat oranı yüzde 10'a çekildi."

  merak ettiğim şu. bu faiz oranlarından kredi veren kamu bankaları yılın sonunda toplam yıllık faize göre enflasyon altında kalıp zarar yazmayacaklar mı? üstelik ucuz kredi heyecanıyla kredi çekip kredisini geri ödeyemeyen birçok insan olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. bu durumda kamu bankalarının zararları kimlerden tahsil edilecek?

  diğer taraftan para bolluğu yaratılan piyasada otomatik olarak enflasyon daha da yukarı tırmanmayacak mı? fiyatlar daha fazla yükselmeyecek mi?

  kaynak:
  https://www.ntv.com.tr/…keti,_rln1eq9ykidivsgxfipnw
 • ev sahipleri satamadığı evlerine zam üstüne zam yapacağından işe yaramayacak önlemdir.

  merak edip araştıranlar görecektir ki yeni yapılan bir çok bina ticari parselde bulunuyor olması nedeniyle zaten kredi kampanyası kapsamına girmiyor. delikanlıysanız fiyatları sabitleyin, ticari parseli dahil edin biz de gidip alalım. yoksa körler sağırlar birbirini ağırlar bebeğim.
 • orospu çocuğu siyah passatlılara gün doğdu. gelsin şimdi %20 zam evlere.
 • insanların konut, taşıt alabilecek durumu var mı yok mu araştırılmadan sürekli yeni kredi hazırlayan, kredi oranlarını düşürmeye çalışan bu sistemi anlamıyorum.

  insanlar zaten hele de şu dönemde oldukça zor durumda. insanları maddi ve manevi olarak desteklemek gerekirken, insanları daha fazla nasıl borçlandırırız mantığı bana hoş gelmiyor.

  umarım ilerleyen günlerde daha iyi günler görürüz
 • bu kredi oranları bana çekici geliyor. alabilirim. ama şu soru var; bana bu oranla kredi veren banka uzun vadede zarar etmez mi ya? yani şu durumda.. uzun vadede enflasyona kurban olacaklar.

  ekleme: gelen mesajlar üzerine yazma gereği duydum. evet arkadaşlar krediyi kullanmasakta uzun vadede bu devlet bankaları zarara uğrayacağı için, en azından böyle olacağını düşündüğüm için, krediyi çekmesem bile bana girecek. banka borçlanması devlet kasasından çıkan parayla, devlet kasasından çıkan para benim cebimden çıkan parayla dolacak.

  bu yüzden ne yapıyoruz? krediyi çekiyoruz! en azından boşa girmesin. teşekkürler.
 • bunu duyan emlakçılar da sanki oturduğu yerde mal mal duracak. dururlar mı? ne zaman faiz oranları düşse emlakçı denen it oğlu itler anında zam çalışması yapıyor. sorsan da dolar kuru çok yüksek oluyor sonra.
 • tamam krediler iyi de , ev fiyatları uçuk durumda ,içinde yaşanmayacak evlere bile 800.000 tl istiyorlar, 800.000 tl 'yi ödemek için benim 20 yıl çalışmam lazım, işten çıkartırlarsa ne olacak ? 35 yaşındayım zaten 20 yıl sonra 55 olmuşum , kurumsal hayatta 45 'ten sonra çalışan insan kalmadı , tüm hayatımı 1 ev almak için mi geçireceğim yani . kimse kusura bakmasın , bu saatten sonra biriktirdiğim ile erken emekli olacağım ben ev almayı hiç düşünmüyorum . ölene kadar harcayacağım biriktirdiğimi .

  not: düzeltme
 • tatil kredisi, araç kredisi, ev kredisi ve uzun uzun vadeler. ekonomi şahlanacak. lütfen biri bana şunu açıklasın. bu kredilerle canlandırılan ekonomi ne kadar dayanır? bu kadar para basılması enflasyona neden olmaz mı?
 • yilbasindan once yatirim amacli 165.000 e aldigim ev yilbasindaki faiz dususu sonrasi 20 gun gibi kisa bir zamanda 240.000 oldu.(ayni siranin en ust kati bu fiyata satildi)

  piyasayi domine eden muteahit ve emlakci tayfasi sahtekar ve firsatci oldugu surece hicbir ise yaramayacaktir.
 • (bkz: bedava yaptık koş koş)

  kamu bankalarının açıkladığı kampanyalardır.

  kaynak

  “son dakika haberi: kamu bankaları konuttan taşıta, mobilyadan tatile dört yeni kredi paketi hazırladı. konut desteği kapsamında sıfır ve 1. el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,64 faizle finansman sunulacak. yerli üretim sıfır konutta yüzde 0,49 - yüzde 0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi verilecek. ikinci el binek araç veya ticari araç satın alacaklara yüzde 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi verilecek seyahat acentelerinden tatil paketi satın alacak müşterilere 10 bin tl'ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli uygun şartlarda finansman imkanı sunulacak.“
601 entry daha