şükela:  tümü | bugün
  • yukarıda travego örneğini veren suser travego'nun fiyatını yazmamış: evet tam tamına 2 milyon türk lirası. tabi ki yarısı vergi. ayrıca ilçe otogarlarına giriş çıkış bile ücretli. sektörde değilim ama sık gidip geldiğim için biliyorum. sosyal mesafe nedeniyle artışlar normal.

ayrıca:(bkz: pamukkale turizm'in şubelerini kapatması)

edit: imla
  • diğer firmalar ne alemde pek araştırmadım ama has turizm ile yarın normalde 60tl'lik yolu 70 tl'ye gideceğim. otobüsün en az yarısı boş olacağına göre bu durumu ben normal karşıladım.
  • daha durun bakalım. neler neler geçirecekler?
  • adamlar 1+1 gidiyor. insaf. izmir istanbul 135 lira lan daha ne istiyorsunuz. siz beleşçi ve dar görüşlü tiplersiniz.
  • şehir içinde toplu taşımalara yüzde 50 kapasite ile çalışması sona erdi yakında şehirler arasında da olacak. acaba pandemi öncesi fiyatlara çekecek mi firmalar? hiç sanmıyorum.
    çünkü burası türkiye.
  • eğer ki hal-i hazırda kullandığınız dizel arabanız varsa en az 2 kişi olmak üzere çok rahat örneklerdeki mesafeleri bir koltuk parasına neredeyse gidiş-geliş katedebilirsiniz..

not: 90 km/s sabit.
  • şehirlerarası koltuklar normale dönmesine rağmen fiyatlarda bi değişme söz konusu değil. adamlar 5 koltuk parasına maliyeti çıkaracaklar. vay be.

not: farklı firmalardan kontrol edip öyle yazdım.
  • şehirlerarası otobüslerin tam kapasite çalışmasına izin veren resmi yazı yürürlüğe girdi. firmalar en yakın zamanda fiyatları düşürür diye umut ediyorum.