şükela:  tümü | bugün soru sor
  • edindiğimiz bilgilere göre çok rahat bir yermiş (henüz gitmedim). sözlükçüleri seçip özellikle oraya gönderiyorlar galiba. 337. dönemden 10-15 kişi pazar günü orada olacağız. şikayet edilecek tek şey -kış olduğu için- soğuk, diye yazıyor forumlarda. uzun dönemleri dağıtımda doğuya veya iç anadoluya yolluyorlarmış. kısa dönemlerle ilgili net bilgiye ulaşamadık; ancak ya orda bırakıyorlarmış yada doğuya yolluyorlar (başka ihtimalde yok zaten :s ) diye duyduk.

1 ay sonra daha net şeyler yazılabilir.

edit: (bkz: #20701709) çok sevinmeyelim.
  • 337. kd olarak acemiliğimi sözlükten 38501 kişiyle beraber yapacağım birlik.

oradaki şartlarla ilgili ne kadar iyi haber alınmış olsa da dağıtımla ilgili çelişkili bilgiler kafa bulandırmakta. bi ilin dışına çıkmazsınız, bi kesin doğuya dağıtım, beynim sulandı.
  • hakkında ekşide yeterli bilgi bulunmaması ilginç. duyumlar ne kadar olumlu olsada ekşi referanslı bilgiye sahip olsak olsa daha bir rahatlardık sanki. gidip görenin, tecrübe edinenin paylaşımcı olmasını diliyoruz.
  • sözlüğün koğuş kapatacağı birlik. ben de orada olacağım.
  • (bkz: cmi)
  • uzmanının, asteğinin, çavuşunun, üst dönem uzun döneminin ayağını denk alması gerekecek birlik. bu poşetler can yakar, benden söylemesi.
  • kapıdan girdikten sonra kayıt sırasında dağıtımlarımızın nereye çıktığı bize hemen söylenecek olan tabur komutanlığı.
  • en önemli dezavantajlarından biri kış olan jandarma eğitim tabur komutanlığı. ılgaz dağlarına bakarak şafak sayarken, aynı zamanda bilardo, tenis, futbol, ligt tv, 7/24 sıcak su ve banyo, sinema gibi seçeneklerden yararlanılabiliniyor. şu ana kadar internette belirlenen tek zorluk çetin kış şartları. emirleri yerine getirdikten sonra gül gibi geçinip gideceğiniz bir yer. ayrıca uzun dönemlerle uğraşmaktan, kısa dönemlerle fazla ilgilenilmiyor diye duydum. bunun dışında diğer bir faktör pazar günü teslim olunduğunda yılın ilk karı bizi karşılıyor olacak.