• olursa ekime kadar felsefesini paylaşan partilerin sandığa gömüldüğünü görmemizi sağlayacak sonuçlardır.
  • yine bir önceki seçimle hemen hemen aynı sonuçların çıkacağı seçimdir.

bu entryde sallamış olduğum rakamların tutmasını dilediğim sonuçlardır.

akp nin %39 almasını dileyecek kadar bitap düşürdüler ya bizi daha ne diyeyim?

*şu entryi adalet lehine, hak hukuk lehine, insan hakları, barış, özgürlük lehine editlemeyi nasip et yaarabbii....

edit: bizleri harcadılar matmazel :/
  • tartışmasız kazananının oy ve ötesi olduğunu göreceğimiz sonuçlardır.
  • akp: %37
    chp: %30.48 (salladığım anlaşılmasın=)
    mhp: %15
    hdp: %14

gibi düşündüğüm sonuçlar. çünkü her ne kadar akp kitlesini iyice kemikleştirmiş olsa da, eğer anadolu insanı en azından 13 yıl önceki kadar anadolu insanıysa, 7 haziran'dan sonra oynanan oyunu bozacaktır. akp'den 4 puanlık bir eksilme çok görünmese de, chp'den yine aynı oranda bir artış görüldüğü üzere psikolojik sınırı aşacaktır ve güzel günlerin habercisi olacaktır. fakat chp'nin %30'u geçmesi şart. yine de bence %29 civarı kalır gibi geliyor.

belki bunda bir parça wishful thinking'im de olabilir. fakat her halûkarda akp'nin %40'ın altına düşeceğini düşünüyorum. chp'nin oylarını nasıl arttıracağının cevabı ise, bir miktar mhp ve bir miktar hdp'den gelecek (emanet) oyların yanında, bu sefer vatan partisi gibi partilerden de oy alacak bence. ve asıl sürpriz en azından 1 puan akp'den gelecek. bu fikrimi de yine başta bahsetmiş olduğum anadolu insanı karakteristiğine bağlıyorum.

ha ama böyle olmazsa yine de bi yerden bi sürpriz olacak ama artık o nasıl olur bilemiyorum. en kötü senaryo olmasın da artık gerisi kolay.
  • % 48 akp
    % 25 chp
    % 19 mhp
    % 8 hdp

olarak sonuçlanır dediğim seçimlerdir.
  • bizler kıçımızı da yırtsak birşeyleri değiştirmek için bunlar yine binecekler sırtımıza vuracaklar kırbacı, o yüzden tahminmiş, anketmiş yormayın kendinizi fakat ne olursa olsun sandığa gidin.
  • ali ismail korkmaz'ın oy kullanamadığı bir seçimin sonuçlarıdır.
hesabın var mı? giriş yap