• ulan hdp oy kaybediyor tamam
    mhp kaybediyor tamam

chp niye oy kaybediyor amk o ne alaka ?
  • şu an tek istediğim akp'li olmak.

ama şimdi ve şu andan itibaren değil, öteden beri akpli olmak.

geçmişimi, şimdimi ve geleceğimi anlayamayacak kadar boş olmak. şu an nolurdu ben de konvoylarda korna çalsaydım?

ekonomiden anlamamayı, sosyoloji ve insan haklarında fikrim olmamasını isterdim. şu an ben de bir halayda halaybaşı olabilirdim mesela?

eşitlik ve özgürlük nedir? devlet nedir ve ne iş yapar merak etmemeyi isterdim. nolurdu ben de çorbamın peşinde koşsaydım? o kadar düz bir insan olsaydım?

akp'li insanlara çok imreniyorum. kızıyoruz, sinirleniyoruz ama bugün varız yarın yokuz lan. adamlar kaç yıldır gülüyor, olan biten umurlarında değil.

adam açlıktan geberiyor ama mutlu, böyle bir mertebeye hangi kimyasal madde ulaştırabilir abi seni? nedir yani hepimizin derdi? mutlu olmak mı istiyoruz bu ülkede? e adamlar zaten mutlu?!

ah ulan ah, beyin kıvrımlarımdan tiksiniyorum bugün. çok ciddiyim, herhangi bir sarkazm yok hiçbir cümlemde.

imreniyorum abi imreniyorum.

önceden hep delilere imrenirdim. derdi tasası yok hep yüzü güler, ne kötü bilir ne mutsuzluk derdim. artık bu insanlara imreniyorum.

vay be.
  • ulan zaten hayatlarımız bok gibi. maaşımız belli, ilişki durumumuz belli, özgürlüğümüz belli, psikolojimiz belli.
    bir umuttu lan, bir umuttu.. yapabilirdik, birleşebilirdik. siktiri çekebilirdik bu heriflere.
    ölenlerimizi yaşatabilirdik, ülkemizi yeniden sevebilirdik, yeniden yaşanabilir kılabilirdik..
    olmadı.. yapamadık.. başaramadık..

mutlu olacak nedenimiz kalmadı.. napalım biz şimdi?
  • su kaplumbağamı dereye salacağım. hiç değilse onun mutlu ve özgür bir hayatı olsun.
  • devlet bahceli'nin hepimizin gelecegini siktigi sonuclardir.

firsatiniz varken o adamlari yargilatmadiniz, sizin sikindirik davaniz yuzunden gitti guzelim ulke.
  • kodumun ülkesinde 3 saatte belediyedeki işini halledemezsin. 44 milyon oy 3 saatte nasıl sayılıyor amk ?
  • ya bu almanya'da, belçika'da falan yaşayan köylü, dönerci, gurbetçi tayfanın oy hakkı ellerinden alınmalı. hollanda %64 akp diye bi sonuç gördüm. orada mushroomu, kokoyu çekip bize akp'yi reva görüyor bunlar.
  • demeyeyim demeyeyim diyorum ama şu ülkede ülkücüler kadar dönek baska bir kesim yok. ne iş yaramaz adamlarsıniz lan.
hesabın var mı? giriş yap