şükela:  tümü | bugün
  • yarin askam saat 21:00 de aciklanacak fed faiz kararindan once bu aksam 3.1168'i gormus kurdur.

amerikadan gelen olumlu uretim verilerinden sonra hafif yukselise gecen usdtry paritesi sirnak sinirina sevkiyat yapildigi soylentisi ile destekleniyor.

su an icin direnclerimiz dunun zirvesi olan 3.1205 ve gecen cuma gorulen 3.1273 seviyesidir. benim tahminime gore yarin fed herhangi bir degisiklige gitmeyecek olsa da piyasalarin beklentisi bu yonde oldugu icin ilk etapta 3.0930 seviyelerine geri donebiliriz, fakat yavastan onumuzdeki aya kadar tekrar 3.12leri goruruz.

bloomberg currency forecast'e gore yil sonunu usdtry spot kurunun 3.14-3.15 seviyesinde kapatmasi bekleniyor (kullandigim butun seviyeler bloomberg verilerine goredir)

gunluk grafiklerde 3.1270'in uzerinde mum kapanirsa tahmin edilen 3.15 seviyesine daha da erken ulasmak mumkun, bu da 3.20nin yolunu acabilir.

yatirim tavsiyesi degildir yazacam buraya ama zaten sozlukten yatirim tavsiyesi aliyorsaniz baska problemleriniz var.
  • 3,1154 rekor geliyor 3.13 yakın meşaleleri yakın.
  • 4 kasimda 3.15 ten alip 25 kasimda 3.44 ten satmistim bi nebze sakinleyecegini dusunmustum ki hakli da ciktim o gunden sonra 3.39lara kadar dustu.

bugun sbah bi cilginlik yapip 3.43 ten aldim, en kotu yatay seyrini korur diye sans ki tekrar yukseldi, 3.48 i vurdugu anda sattim. keske 3.39ken tekrar alsaydim diyorum ama cesaret edememistim belki dusus trendi surer diye.

4 kasimdan bu zamana oturdugum yerden uc bes bisey kazandim.

bir de boyle orta ufak degil de milyonlarla oynayanlari dusunun. 1 milyonum olsa 110 bin tl civari para kazanacaktim 1 ayda.

3-5 milyonlarla oynayani dusunun. sifir mercedes jip parasi cikti iste, nasi aliyor millet diye dusunuyorsunuz ya bedavadan aslinda.
  • dolarin su gibi ucuz oldugu kurdur. 1 ayda 3.1'de 3.6'ya...