şükela:  tümü | bugün
 • dandik daire başkanlarının bile kendini bakan zannettiği ülkemizde epey zor uygulanacak yasaktır. zira bu araçları polis zaten durduramıyor; durdursa bile araç içindeki ne oldum delisi tarafından daha yüksek mevkiide bulunan tanıdıklar aranıyor. bunun uygulanabilmesi için en üstten bu makam delisi tiplere talimat gitmesi gerek. gider mi? hiç zannetmiyorum.
 • kamu araçlarına çakar lamba yasağı bugün başladı. artık sivil polis araçlarında acil durumda bile sadece tepe lambası kullanılacak.

  keşke yürürlükteki her yasak bu şekilde denetlense dediğim olaydır.

  link
 • ben şimdi şunu öğrenmek istiyorum değerli sözlük yazarlarından; aracımla gidiyorum ve trafik sıkışık. sağ aynama baktığımda çakarlı bir araç gördüm benden yol istiyor bu kişinin veya aracın muaf olup olmadığını nasıl anlayacağım. inat ettim yol vermedim 1 yıl sonra ceza geldi diyelim, şak diye açıklamaya bir bakacağım hop "yargıtay daire başkanı konvoyuna" yol vermeme cezası. aklımda aydınlanmayı bekleyen deli sorular.
 • ülkede herkesin kendini bir bok sandığı şu ortamda, her siyah ve beyaz renkli arabanın götünde başında sikik sikik yanıp sönmeye devam edecek ışıkların yalandan yasağının başlaması.

  nedense bu yasağın herkese eşit mesafede ve kararlılıkla uygulanabileceğine dair içimde hiç inanç yok. trafikteki bu kan emiciler eğer gerçekten ortalıktan temizlenirlerse hayata dair bakışım değişecek, o derece.

  bu konuda görevini layığıyla yapmaya gayret gösterecek görevlilere şimdiden başarılar, umarım "sen benim kim olduğumu biliyor musun?", "bak seni x'e sürdürtürüm" gibi rezil söylemlerle uğraşmak zorunda kalmazlar.
 • umarım sadece kanun olarak değil uygulama olarak da görürüz.

  ülkede herkes ya rıza baba ya komiser mesut amınagoyyim.
 • 1 saat önce basın ekspress yolunda gözlemlediğim kadarıyla kimse siklememiş.
 • halkın yararına olabilecek her yasak gibi 10-15 gün biraz denetim varmış gibi yapılır sonra unutulur gider diğerleri gibi.
 • olum adam rektör, ambulans gibi trafiği yara yara gidiyor. en başta bunun gibi alakasızların önü kesilir inşallah. rektörsün la nereye kime yetişiyosun da bu kadar beddua küfür yiyosun?
 • kırmızı plakası ile boğaziçi üniversitesi rektörü prof. dr. mehmed özkan'ın da denetime takılarak ceza yemesine sebep olan uygulama.

  https://www.sozcu.com.tr/…yla-takip-ediyor-5424175/
 • valla saat 5 civarı mecidiyeköy trafiğinde çağlayan'dan çıkan çakarlı olduğu yetmiyormuş gibi polis arabası rehberliğinde geçen adliye memurlarını taşıyan beyaz servis minibüslerini görmediğim sürece varlığına inanmayacağım yasağın doğumgünüdür..

  ulan sanki joe carroll'ın kültünü bastınız veya nebliyim hannibal istanbul'a geldi de ömerli barajının oraya bir grup reçinelenmiş kurban istifledi ona yetişiyorsunuz... servis minibüsüsünüz lan işte evinize giderken nedir bu öncelik, ayrıcalık ayakları amk.