şükela:  tümü | bugün
 • bugün semt pazarında fark ettiğim durumdur. sonunda taş yiyeceğiz sanırım.
 • bamya demek marlboro’daki r harfi demek, halı sahadaki taç çizgisi demek, gereksizler gereksizi bir sebze, oyna devam.
 • şaka maka çocuklara yarayan durumdur.

  (bkz: çocukken bamya yemek)

  not: bamya 20 tl oldu diye en ucuz yiyecek de 20 tl olmak zorunda diye bi şey yok duyar kasıp üzerime basmaya çalışmamanız rica olunur.
 • üst edit: meriçlik olsun diye söylemiyorum, benim için en lezzetli sebzedir. yemeğini ağzıma koymam ama şu ayrı bi olay:
  (bkz: bamya çorbası)
  şu çorbayı içmediği halde bamyaya bok atan olursa bozuşuruz dediğim. nitekim çorbada kullanılan bamyanın kilosu 188 lira.
  (bkz: çiçek bamya)

  edit: bamyacilardan destek mesajları alıyorum, sağolun yalnız hissediyordum... istanbul'da sağlam bamya çorbacısı tavsiyelerine açığım, kendin yap falan demeyin domatesi bile ikiye eşit kesemiyorum.
  edit2: bak yine sinirlendim, marlboro daki r zotüne kaçar umarım, yedin mi lan hiç bamya çorbası?*
 • kafa hariç 20 tl

  boyu değil işlevi önemlidir önermesinin ispatı niteliğinde etiket bilgisi.

  bu durumda bir takım ters orantılar, korelasyonlar, bağıntı ve fonksiyonlar ve de tabii metaforik alegorilamasyonlara göre bamya 20 tl ise patlıcanın taş çatlasın 9-12 cm şey yani 9-12 tl aralığında olması gerekmektedir.

  not: çok ayıp entiri oldu.
 • bamya tuzla ‘da yetişir şuan bırak tarım alanını adam atacak yer yok
 • iki haftadir kiş icin hazirliklara basladim. barbunya, fasulye 5, bamya 15, domates 2 lira. pazara cikarkem bankaya ugrayip para cekiyorum ekstradan.

  ayrica kuru bamya corbasi icmemis kimseler bamya yedim demesin. bulursaniz tadina bakin, kacirmayin, bamyayla yeni bastan tanisin, seversiniz.
 • kendimi bildim bile kilosu yüksek fiyatlara satılan bir sebze. yani sadece son zamanlarda fiyatı artmadı hep böyleydi.
 • kurutulmuş minik bamyanın kg fiyatı yalnış hatırlamıyosam 150 liradır.çok şaşırmadığım fiyat.
 • ekşi sözlük'te gerzeklik sınırları her geçen gün zorlanıyor, çıta çok daha yükseğe çekiliyor. iğrenç bir sebzeymiş, zaten yemiyormuş, o yüzden zam gelmesinde sakınca yokmuş... olmayan beyninizle algılayabileceğinizi zannetmesem de olabilecek en basit şekilde açıklayayım: sizin kazancınız da bamya fiyatıyla birlikte artmıyorsa (hatta bamyadan daha fazla artmıyorsa) bu ekonomik olarak kötüye gittiğinizin ve muhtemelen zamlanan tek şeyin bamya olmadığının göstergesidir. örneğin benzine yapılacak zam, taşıma gerektiren istisnasız her şeyi etkileyecek ve uzun vadede kendini yeni zamlar olarak gösterecektir. toplandığı yerden hale ve sonra da pazara gelen sebze de, inşaat malzemesi de, ekmek de zamlanacaktır.

  "ben bamya sevmiyorum, sorun yok" demek için gerçekten şuursuz ve aptal olmak gerekiyor. sanki türkiye'de her şey ucuz da senin sevmediğin bamyaya zam gelmiş, o yüzden problem yok. biri de demiş, keşke komple kalksa... umarım bu zihniyetteki insanlar bir gün yiyecek taş bile bulamaz. bunlar şaka ya da espri değil çünkü düpedüz arsızlık, düşmanlık. bu kadar düşüncesiz ve bencil insanlar toplumsal yaşam için uygun değildir, zararlıdır.

  hepsini geçtim, sebze bu. şu an türkiye'de kırmızıyı geçtim, beyaz et bile bazı insanlar için lüks olmuş durumda. herkes sizin gibi prenses değil. çoğumuz hiç sevmediğimiz halde mecburen taze fasulye veya ıspanakla beslenmek zorunda kalabiliyoruz. üstelik bu sebzeler sağlıklı da. her yandan aşırı şekerle bombalandığımız, yediğimiz neredeyse her şeyin sağlığımıza uzun vadede zarar verdiği bir zamanda nispeten kabul edilebilir, yenebilir durumda olan bitkiler. böyle saçmalıkları yazarken bunları hiç mi düşünemiyorsunuz, akıl edemiyorsunuz? durumun ciddiyetinin farkında değilsiniz sanırım: 80 milyonluk ülkede çocukların belki yarısı kırmızı eti aydan aya yiyebiliyor, ekmek ve makarnanın dışında belki az biraz zeytin, peynir, yumurta, salatalık, bakliyat falan tüketmek zorunda kalıyor sadece. spor yok, beslenmede çeşitlilik yok, alternatif de yok. hadi sizin zaten beyniniz yok da sizin gibiler yüzünden koca bir nesil eriyip gidiyor, sağlıksız büyüyor.

  ya hadi siyasi sebeplerle "su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim" diyenleri bir nebze anlayabiliyorum da bir insan nasıl "ben yemiyorum, o zaman zam gelsin" diyecek kadar şuursuz ve cani olabilir? yarın senin yediğin şeye zam geleceğinin farkında değil misin, bunu "bamya lobisi"nin sadece bamyayla sınırlandırılmış bir komplosu falan mı zannediyorsun?